Facebook Google+ Twitter

Robią w Legnicy przedstawienia uliczne

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2006-09-08 07:33

Stowarzyszenie Artystyczne Busker tworzą studenci i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – amatorzy, którzy techniki artystyczne podglądają u profesjonalistów podczas festiwali.

Piotr Krzyżanowski, Gosia Bromirska, Jacek Sawoszczuk/SPGWZaczęło się od tańca z ogniem, a wkrótce będzie też jazda na motocyklu. Stowarzyszenie Artystyczne Busker tworzą studenci i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – amatorzy, którzy techniki artystyczne podglądają u profesjonalistów podczas festiwali.
– Wystarczy podejść, spytać i samemu spróbować – tłumaczy Dominik Ganusiewicz.
Nauka poi, czyli wywijania żagwiami z ogniem i jego połykanie, zajmuje 2-3 tygodnie, żonglowanie trzema piłeczkami można opanować po kilku godzinach, jeszcze szybciej chodzi się na szczudłach bez podpórek. Podstawy są proste i rzadko dochodzi do wypadków. Dominikowi raz podczas wywijania płonącymi kulami splątały się łańcuchy, na szczęście skończyło się tylko na strachu.

Występy już na jesieni

– Poszukujemy inspiracji w różnych dziedzinach sztuki ulicznej – mówi Małgorzata Bromirska, choreograf zespołu. – Marzymy o mimie w zespole, który urozmaiciłby nasze występy.
– To była dla dzieci i rodziców wielka atrakcja i zaskoczenie, że tak młodzi ludzie potrafią zrobić takie przedstawienie – mówi Wiesława Zborowska, wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, w którym grupa Buster występowała w ubiegłym roku szkolnym.
– Takich teatrów powstaje dziesiątki i bardzo dobrze, niech się coś dzieje na ulicach, niech młodzi pokazują, że coś im się chce robić dla siebie i innych, że mają pasje – komentuje Bogdan Małka, dyrektor jeleniogórskiego teatru i organizator Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych.
Kolejne występy, już po rejestracji stowarzyszenia, młodzi legniczanie zaplanowali na przełom października i listopada.
D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.