Facebook Google+ Twitter

Robienie pizzy? Stanie na głowie? C++? Linuks? - To Proste!

W dobie powszechności internetu, gdy wokół jest tylu zapracowanych ludzi, którzy nie mają czasu na długie szukanie informacji - modne stają sie tzw. videotutoriale.

miniaturkaAle o co chodzi ?

Wielu ludzi ciężko pracuje, inni są leniwi, a jeszcze inni nie mają czasu i zawsze muszą sobie czegoś odmawiać. Nie pozwólmy, by nauka była dla nas ciężkim balastem! Do tego celu zostały wymyślone tzw. videotutoriale. Są to zwykłe, a zarazem niezwykłe poradniki, dzięki którym w przyjemny sposób możemy nauczyć się czegoś nowego.

I nastała jasność...

Nauka dzięki poradnikom wideo staje się łatwiejsza, szybsza, przyjemniejsza i darmowa. Nie potrzeba już masy podręczników, by przekonać się, że programowanie, gotowanie i wiele innych czynności nie gryzie. Sposób nabywania wiedzy poprzez oglądanie w internecie krótkich filmików jest nowatorskim, a zarazem sprawdzonym rozwiązaniem.

Kto może robić video-tutoriale?

Może robić je każdy, kto ma odrobinę chęci i mózgu. Do tego celu nie potrzeba specjalistycznego oprogramowania. Wystarczy zwykły, domowy komputer i darmowe oprogramowanie. Dzięki nim można nagrać poradnik, pokazać znajomym, wrzucić do jakiegoś serwisu hostującego filmiki lub pokazać w serwisie społecznościowym, a oglądalność sama zawita do autorów.

Serwisy, serwisy, serwisy

Jeśli coś jest ludziom potrzebne, to musi gdzieś być miejsce do gromadzenia tego "czegoś". Tym sposobem w internecie zaczynają powstawać portale pozwalające użytkownikom na bezpłatne oglądanie, a przez to uczenie się z videotutoriali. Przykładem takich stron są zagraniczne: http://videotutorials.tv/, http://www.blendernation.com/category/tutorials/videotutorials/, lecz to nadal nie to, czego oczekują użytkownicy. Dlatego powstał pierwszy polski serwis tego typu - http://toproste.net .

Kilka słów o toproste.net

Autorami tej strony są młodzi ludzie, którzy cenią sobie szybkość i łatwość nauki. Jak sami mówią, toproste.net jest to serwis założony na początku 2007 roku, który cieszy się uznaniem użytkowników: Jesteśmy pierwszym tego typu serwisem w Polsce, udostępniającym wam ogromny zbiór wiedzy za darmo! Zbieramy artykuły w jedną wielką “kupę” i prezentujemy je wam, aby nauka w internecie stała się szybsza i przyjemniejsza – mówią.

Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Od poradnika "Jak zainstalować Windows", poprzez instalację Linuksa i ataki SQL, aż po zrobienie pizzy i wykręcenie kickflipa. Autorzy nie muszą narzekać na brak użytkowników. W pierwszy dzień po premierze w progi serwisu zawitały tysiące internautów. Świadczy to o zapotrzebowaniu na takie poradniki.

A więc jeśli chcesz zrobić coś dla ludzkości to do dzieła!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.