Facebook Google+ Twitter

Robot, który z tobą płacze

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-12-18 11:43

Robot, który się śmieje i płacze razem z tobą, kosmiczny tunel czy karalusze buty to tylko niektóre interaktywne eksponaty galerii dla młodzieży, która zostanie otwarta w 2010 roku w Centrum Nauki "Kopernik".

Będzie to pierwsza na świecie naukowa ekspozycja przeznaczona dla młodych w wieku 17-25 lat. Wczoraj jej projekt przedstawili specjaliści z niemieckiej firmy ArchiMeDes.

- Nastolatki i tzw. młodzi dorośli to grupa, o której większość muzeów i centrów nauki zapomina. Głównie dlatego, że sami młodzi ludzie niechętnie odwiedzają takie miejsca - tłumaczy Robert Firmhofer, dyrektor CNK.

Warszawskie centrum, którego otwarcie zaplanowano na 2010 rok, postanowiło zainteresować nauką także tę grupę odbiorców. Twórcy wystawy postawili przed sobą jeszcze jedno trudne zadanie - połączenie nauk humanistycznych z najnowocześniejszymi zdobyczami wiedzy - biotechnologią, robotyką czy technologiami informatycznymi.

- Wystawa została tak zaplanowana, aby można było przejść przez wszystkie jej części jak przez grę, zdobywając kolejne punkty - tłumaczy Małgorzata Kot, koordynator galerii. 76 eksponatów na ponad tysiącu metrów kwadratowych powierzchni podzielono na cztery działy - części galerii, które odwiedzający będą oglądać po kolei.

Pierwszą część wystawy nazwano "Ja" i rozplanowano tak, by zwiedzający - nawet jeśli przyszli w grupach - mogli się na chwilę stracić z oczu. Zaplanowano tu pomalowane we wzory przypominające komórki nerwowe stanowiska.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.