Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8735 miejsce

Robot medyczny LUCAS pomaga ratownikom

Na początku roku na polskim rynku medycznym pojawiło się ciekawe urządzenie, służące do mechanicznej kompresji klatki piersiowej.

Na początku roku w Polsce pojawiło się ciekawe urządzenie, służące do mechanicznej kompresji klatki piersiowej. LUCAS CPR, bo o nim mowa, jest produktem szwedzkiej firmy Jolife i przeszedł już chrzest bojowy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Kopernika w Łodzi.

LUCAS "w akcji" / Fot. Łukasz WilczyńskiLUCAS CPR to w pełni pneumatyczne urządzenie, które służy do kompresji klatki piersiowej w razie wystąpienia Nagłego Zatrzymania Krążenia. Zasilany jest tlenem lub powietrzem i automatycznie wykonuje masaż serca, dając pewność, że kompresja będzie prowadzona ściśle według wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji z 2005 r.

Zainstalowanie urządzenia na klatce piersiowej trwa kilkadziesiąt sekund – polega na wsunięciu pod plecy deski stabilizującej, nałożeniu górnej części w postaci podkładki uciskającej oraz zapięciu rąk pacjenta pasami mocującymi. Konstrukcja urządzenia pozwala na prowadzenie defibrylacji pacjenta bez konieczności zdejmowania LUCAS-a.

Ułatwieniem dla ratowników jest możliwość prowadzenia akcji ratowniczej przez godzinę bez potrzeby wyłączania sprzętu i przy zastosowaniu jednoczesnej defibrylacji. Można go zastosować podczas transportu pacjenta do szpitala czy też w przypadku zatrzymania krążenia, do którego doszło w wyniku hipotermii lub zatrucia lekami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wspaniale. Wykonywania masazu serca ręcznie jest pracą niezwykle ciezką. Wiedzą to ci, ktorzy wykonują lub ci, ktorym sie zdarzyło chociazby raz w zyciu w okolicznosciach nie dajacych alternatywy.
Przy niewprawnym lub nadmiernie silnym ucisku może dojść do złamania żeber.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.