Facebook Google+ Twitter

Robot Photon pomoże dzieciom w nauce. Studenci Politechniki Białostockiej nagrodzeni w Brukseli

Photon to interaktywny robot, który rozwija się razem z dzieckiem. Robot, zintegrowany ze smartfonem lub tabletem, tworzy innowacyjny system wspomagający naukę poprzez rozrywkę i rywalizację.

 / Fot. Politechnika Białostocka (aip)Srebrny medal, nagroda dla młodych wynalazców od organizatorów Brussels Innova, a do tego nagroda specjalna "Thailand Award for Best International Invention" to nagrody, z którymi wrócili studenci Politechniki Białostockiej z Brukseli.

Wczoraj zakończyły się Międzynarodowe Targi Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technologii BRUSSELS INNOVA. Na polskim stoisku swój projekt prezentowali mgr inż. Marcin Joka i inż. Krzysztof Dziemiańczuk. „Zdobyliśmy srebrny medal Grand Prix na targach Brussels Innova za innowacyjny wynalazek technologiczny. Projekty oceniało jury składające się z kilkunastu ekspertów z różnych krajów. Oprócz tego dostaliśmy nagrodę od Tajlandii" - informuje Marcin.

Poza tym do studentów Politechniki Białostockiej trafił tytuł „Młodzi Wynalazcy”. Photon to interaktywny robot, który rozwija się razem z dzieckiem. Robot, zintegrowany ze smartfonem lub tabletem, tworzy innowacyjny system wspomagający naukę poprzez rozrywkę i rywalizację. Z wykorzystaniem Photona dzieci uczą się logicznego myślenia, podstaw programowania oraz tego, jak postępować w życiu społecznym. I właśnie te rozwiązania docenili organizatorzy Targów. Autorzy projektu są w trakcie zakładania własnej firmy, ciągle udoskonalają robota i na wiosnę przyszłego roku chcą wprowadzić go na rynek.

Politechnika Białostocka jest partnerem merytorycznym projektu i wspiera swoich studentów w pracy. Autorami projektu Photon są: mgr inż. Marcin Joka, inż. Michał Grześ, inż. Krzysztof Dziemiańczuk, mgr inż. Michał Bogucki, mgr inż. Maciej Kopczyński. Wyjazd na Targi był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Prezydenta Miasta Białegostoku w ramach umowy dotyczącej promocji miasta poprzez innowacyjne projekty studentów Politechniki Białostockiej.

(aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.