Facebook Google+ Twitter

Robotnik z Lublina okupował dźwig. Domagał się wypłaty!

W środę, 2 marca, zdesperowany robotnik z Lublina wszedł na 24-metrowy dźwig i wpierw groził, że skoczy, jeśli nie dostanie zaległej wypłaty, a następnie zapowiedział, iż pozostanie na nim aż otrzyma należną kwotę. Po negocjacjach z policją ostatecznie zgodził się opuścić podnośnik - informuje Tomek Hens, autor W24. Robotnik wywalczył pensję, na którą uczciwie zapracował. Dostał dziś wypłatę.

 / Fot. Tomasz Hens W24Pan Grzegorz, robotnik z Lublina, wszedł na dźwig na osiedlu Botanik już po raz drugi. Pierwszą próbę podjął w poniedziałek 28 lutego, ale jeszcze tego samego dnia policyjni negocjatorzy przekonali go do zejścia z dźwigu.


W środę 2 marca ponownie wrócił na teren budowy. Udało mu się wedrzeć na 40-metrowy dźwig. Zapowiedział, że nie opuści go, aż firma budowlana Telbud nie wypłaci mu pensji w wysokości ok. 2 tys. złotych. - Nie zejdę stąd do czasu, póki nie otrzymam ciężko zapracowanych pieniędzy - powiedział mężczyzna naszemu dziennikarzowi Tomaszowi Hensowi, któremu udało się skontaktować telefonicznie ze zdesperowanym robotnikiem.

Przedstawiciel biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie Renata Laszczek-Rusek w rozmowie z Wiadomościami24.pl powiedziała: - Na budowie są obecni negocjatorzy policyjni, straż pożarna oraz karetka pogotowia. Najważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo robotnika.Generalnym wykonawcą budowy przy ul. Wileńskiej jest firma budowlana Interbud, której podwykonawcą jest Telbud. O zadłużeniach ze strony generalnego wykonawcy projektu nie może być mowy: – Zapłaciliśmy im wszystkie wymagane faktury (...) W tej chwili szukamy nowych podwykonawców - powiedział Jacek Drozd, wiceprezes Interbudu "Dziennikowi Wschodniemu".

Szum medialny wokół Telbudu zwrócił uwagę Inspekcji Pracy. Wyszło na jaw, że firma budowlana zalega nie tylko robotnikom (ok. 100 osób nie otrzymało pensji za styczeń i luty), ale też innym firmom podwykonawczym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

ja tez nie mam pieniedzy
  • ja tez nie mam pieniedzy
  • 03.03.2011 17:55

Teraz robotnik nawet nie ma zwiazków zawodowych, któreby broniły go, a gdzie jest bolek????

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefan Kap
  • Stefan Kap
  • 02.03.2011 20:47

A tymczasem nasi tzw politycy zajmują się od rana do nocy kto jakiego bąka puścił w związku ze Smoleńskiem... a nie tym co jest rzeczywistą troską milionów Polaków. I jak tu na nich głosować?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Eugeniusz
  • Eugeniusz
  • 02.03.2011 19:51

Szacunek dla tego kolesia...Naprawde moze dzieki niemu reszta otrzyma kase..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.