Facebook Google+ Twitter

Robowąż w izraelskiej armii

Fani filmu "Terminator" mogą przerazić się na widok nowego robota wojskowego opracowanego przez izraelskich naukowców. Przypomina on wężowe terminatory znane z seansu czwartej części serii.

ScreenShot filmu BBC, do którego link podaję we wpisie. / Fot. WłasneRobowąż w rzeczywistości nie służy do ataku lecz do zwiadu. Wyposażone w kamery i mikrofony urządzenie jest sterowane zdalnie i może dostać się w każde, nawet najbardziej niedostępne miejsce. Robot pełza schowany w zaroślach i trawach, może przedostać się przez małe wnęki, zbadać niedostępne dla człowieka kanały.

Przydatną zdolnością robota jest wyginanie jego wężowego ciała w taki sposób by wystawić czujniki ponad zarośla. Dzięki temu robot może spoczywać ukryty w trawie i wychylać kamerę tylko na kilka centymetrów ponad ziemię, pozostając niezauważonym. W infiltracji pomoże też obudowa pokryta kolorami maskującymi.

Póki co nie ma informacji o tym kiedy zrobotyzowany wąż zwiadowca miałby wejść do czynnej służby. Izraelczycy zapewniają jednak, że projekt jest już na ukończeniu.

Źródło: BBC
Więcej podobnych wpisów przeczytacie na blogu Gadżetomania.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.