Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

208 miejsce

Róbta co chceta trza wyrzucić za burtę

Mnie wpadła do głowy myśl podpowiadająca, aby zmienić hasło przewodnie WOŚP. Może na takie: „Razem się zabawiajmy i razem słabościom odpór dajmy”.

Zauważa się wzrost ataków na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – będącą owocem twórczości Jerzego Owsiaka. Ja także ją kiedyś atakowałem, za jej hasło przewodnie – „Róbta co chceta”. Nadal uważam, że owo hasło jest źródłem rozpasania i – nie cofnę się przed powiedzeniem – wypaczania charakterów młodych ludzi. Według mnie ten, że tak powiem uboczny produkt owsiakowego dzieła, to „Hulaj dusza piekła nie ma” przyczynia się do strat, nie do nadrobienia. Pozostawia po sobie piętno, którego żaden wywabiacz nie wywabi. Plama, nie tylko że się nie da wywabić – ona się rozłazi i poraża jednostki osobowe, z którymi się styka.

Nie będę obciążał Jerzego Owsiaka, za wszystko zło w Rzeczypospolitej – byłoby to niesprawiedliwe, jak i nieprawdziwe. Żeby Panu Owsiakowi nie przypisywać nadmiaru win w zepsuciu moralnym – tolerowanym i akceptowanym przez środowiska mające decydujący wpływ na kształtowanie opinii społecznej – powiem: Pan Owsiak w znacznym stopniu przyczynił się do utraty wartości – niegdyś – bardzo cennych, a zwanych z rzymska – Virtus. Chyba nikt nie zaprzeczy mi, jeśli głośno zawołam: Polskie morale znacznie podupadło na zdrowiu i owsiakowe „róbta co chceta”, to wrzód z ropnym wysiękiem na jego ciele. Ktoś może powiedzieć – zaprzeczyć się nie da, ale to nie cała prawda. Cała prawda to nie tylko szkodzenie. Cała prawda to także – za zebrane przez WOŚP pieniądze – szpitali w nowoczesny sprzęt doposażenie. Niestety! – Argument nie do zbicia. Muszę – chciał nie chciał – przyznać rację „Ktosiowi”. Wychodzi na to, że dzieło Pana Jerzego Owsiaka, jak wszystko inne ma swoje dobre i złe strony.

To co robić? – Nic nie robić? – Pozostawić, niech młódź tarza się w błocie i szerzy zepsucie, rozwiązłość i swawolę? Nie! Nie! Ja na to nie pozwolę! – Chciałoby się, w desperackim odruchu zakrzyknąć. Ale krzyk tu nic nie pomoże. Musimy się wszyscy razem zastanowić i zadziałać w kierunku zminimalizowania szkód ubocznych dzieła – bądź co bądź – skutkującego pożytkiem, nie do pogardzenia. Logicznie rozumując, wypadałoby co złe z niej wyrzucić, a co dobre zostawić i niech dalej gra czystym tonem, bez zgrzytów. W pierwszym odruchu wpadła mi do głowy myśl podpowiadająca, aby przede wszystkim zmienić hasło przewodnie WOŚP. Może na takie: „Razem się zabawiajmy i razem słabościom odpór dajmy”.
OJ! Oj! Niech sobie pomarzę.
Jak byśmy swym słabościom nie folgowali
To i z biedą szybciej byśmy się uporali.
Co Państwo na to powiecie? Jak i czy w ogóle zareagujecie?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Ha! Widziałem i wiem do czego w praktyce sprowadza się owsiakowe "róbta co chceta". Miałem okazję widzieć co się działo w Żarach na Woodstocku i jak skandaliczne zachowywali się młodzi ludzie wracający z tej imprezy. Miałem też okazję przeżyć koszmar podróży pociągiem z Ełku do Poznania. Cały pociąg już w Ełku opanowała rozwydrzona młodzież jadąca na Woodstock do Żar przez Poznań. Potem dosiadały następne zachowujące się nie mniej skandalicznie. Pijaństwo, przeraźliwe krzyki z ohydnymi przekleństwami, butelki latające w powietrzu, wybita szyba w wagonie, w którym jechała nasza grupa... Ten powrót to był koszmar nie do opisania, którego nie da się nigdy zapomnieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hasła są potrzebne. Mam hasło na dziś: "Kupuj polski węgiel i pomóż górnikom". Na ten temat zamieszczę felieton i zaproszę do dyskusji.
A propos Orkiestry to w tym roku rozmawiałem bezpośrednio z wieloma młodymi wolontariuszkami i niewielu wolontariuszami bo ich było mało - to wartościowi i samodzielnie myślący ludzie, oni zbierają w styczniową niedzielę datki bo po pierwsze nie chcą siedzieć bezczynnie dwa - bo wiedzą co to jest solidarność społeczna z potrzebującymi. 80 procent tak właśnie myśli, a dla wielu to pierwsza lekcja działania na rzecz innych. Widziałem jak dziewczęta które zbierały cieszyły się że własnie do ich puszek trafiło najwięcej datków. Były z tego dumne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Róbta co chceta" jest wyrazem zaufania. Bawcie się, wrzeszczcie, taplajcie w błocie i ...."Róbta co chceta" I co widzimy? Setki tysięcy młodych ludzi, z których wielu ma za sobą "rozbutowane" przystanki, pijackie czy narkotyczne chryje, bawi się, odnosi się do siebie przyjaźnie, nie "rozpiernicza" pociągów. Ktoś, kto ma umysłowość żandarma czy inkwizytora i nie potrafi tego zrozumieć, zasługuje tylko na litość lub na wyrzucenie za burtę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakbym czytał inkwizytora bardzo przejętego swoją rolą. Powiem zupełnie szczerze - bardzo mi Pana żal Panie Tadeuszu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Romek, "Róbta co chceta" to nie slogan. To nośne hasło, które już - do teraz - zdążyło narobić wiele szkody w organizmach młodych ludzi. Jeśli coś jest śmieciem, to bez względu na powszechność występowania śmieciem pozostanie, którego trzeba się pozbyć. Wyrzucić tam, gdzie jego miejsce - do kosza na śmieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chce się zawołać: Boże! Czy u nas, dobre przedsięwzięcie, przynoszące pożytek i zadowolenie wielu, nie tyko młodym ludziom, nie może być jednocześnie przedsięwzięciem przyzwoitym szczycącym się prawością i uczciwością? Zawołam! Niech w końcu znajdzie się ktoś w Polsce i sprawdzi działalność WOŚP, aby można było - albo ją z zarzutów oczyścić, a jeśli nie to doprowadzić Ją do stanu zgodnego z oczekiwaniami wielu ludzi i z obowiązującym prawem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadeuszu Drogi!! Ja bym nie robił z ukłutego sloganu "Róbta co chceta" wielkiego problemu. Bo ten slogan jak już zauważyłem, jakoś przestał dominować w mediach ,stał się już mniej modny i bardzo wyświechtany. Ile razy można go powtarzać? Problemem jest natomiast zupełnie co innego. Problemem WOŚP, jak i samego Owsiaka,jest przejrzystość tego całego przedsięwzięcia !

Otóż (Matka Kurka), Piotr Wielgucki - bloger, wytropił Owsiaka że z finansami tak całkiem w tej orkiestrze nie wszystko gra, więc Owsiak guru lewicy i całego liberalnego establishmentu, zaciągnął blogera przed oblicze sądu w Złotoryi!
Oczywiście sprawa się odbyła Owsiak próbował jeszcze przed sądem grać chojraka, bo wydawało mu się że może sobie na to pozwolić? Zresztą sędzia szybko sprowadził go na ziemię i powiedział mu że nie jest na imprezie, tylko stoi przed obliczem sądu! Ta arogancka postawa i buta Owsiaka, bierze się stąd, że media jak i trzymający władzę szczelnie go kryją, więc pan Jurek obrósł w piórka tak, że nawet przestał brać poważnie sądy !

Ale do rzeczy. Owsiak w sądzie powiedział że jego dobre imię zostało zszargane przez blogera i domagał się by bloger go przeprosił. Natomiast (Matka Kurka) Piotr Wielgucki, przedstawił sądowi swoje racje, że spółki jakie prowadzi "Złoty Melon" i "Mrówka cała", zasilane są częściowo przez WOŚP! Przedstawił dokumenty i sąd po przeanalizowaniu całej sprawy doszedł do wniosku, że bloger ów ma całkowitą rację a pretensje Owsiaka całkowicie odrzucił !
Sąd w Złotoryi dodatkowo nakazał Owsiakowi by ten jak najszybciej dostarczył sądowi całą buchalterię finansową (faktury) Mija już ponad pół roku i nic - Owsiak kpi sobie z zalecenia sądu!

Natomiast w mediach pluje że prawica to tylko sieje nienawiść i ze nie kocha dzieci, że to hejterowanie i takie tam Jurkowe brednie.
Żadne argumenty do niego nie trafiają że tylko chodzi o przejrzystość finansową i tyle.
Dlaczego nie chce pokazać kwitów ? Bo coś ukrywa zresztą ,przed sądem bloger mu udowodnił że kłamie!!
Przykro nawet słuchać tych jego wywodów! Pomijam nawet całą sferę ideologiczną jaką podszyta jest WOŚP !

Wychodzą nowe wątki cała sprawa z Owsiakiem cały czas ma charakter rozwojowy i zapewniam że będzie jeszcze ciekawie !

Mecenas i europoseł PiS Janusz Wojciechowski, napisał na swoim blogu cyt: Ludzie tańczyli 11 stycznia jak na balu, ale chyba to już był ostatni bal ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powtórzę: Precz ze swawolą - ona już nie jednego na dno pociągnęła. Szanowni państwo. Taka zbiorowa impreza ma znacznie większe i skuteczniejsze oddziaływanie od głoszenia i zachęcania do przestrzegania przykazań dekalogu. Nawoływanie do zachowania się wedle przykazań, już samo z siebie jest ograniczaniem. Aby się do tego dostosować musimy powściągnąć swoje, naturalne parcie do swawolenia. Natomiast hasło "Róbta co chceta" to - przysłowiowa - woda na młyn dla naszego parcia do swawolenia, to jak wspomniałem zachęta do - "Hulaj dusza piekła nie ma". Jeśli nie zważając na szkodliwe skutki będziemy sobie swawolić, dla zaspokojenia swoich chuci, to jak zauważył Grzegorz w końcu albo wreszcie przyjdzie siła potężna, która nam przypomni o naszym miejscu na ziemi i o prawach które - aby przetrwać - musimy przestrzegać. Przypomnę - ludzkie życie to nie tylko słabościom folgowanie, to przede wszystkim - siebie i swego bliźniego - poszanowanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drogi Autorze! Europa słabnie w każdym punkcie, w którym odrywa się od rzymskich podstaw. W końcu albo wreszcie przyjdzie siła potężna, a zarazem rozważna i umiakowana wsządzie tam, gdzie umiar podziała kojąco na rany, jakie same my biali ludzie sobie zadaliśmy, ale zarazem potrafiąca przecinać pewne rzeczy cum Romulo manu. Inaczej przyjdzie wołać: Finis Europae! modląc się o to, żeby Rosjanie dostrzegli swój interes w zajęciu choćby kilku krajów na zachód od Bugu, gdzie ogromny islamistyczny wąż-ducisiel będzie pożerać swoje ofiary, zaczynając od tych, co go wyhodowali.

Dlatego módlmy się teraz o zwycięstwo ludu niemieckiego, o zwycięstwo rycerstwa świętej Joanny d'Arc i św. Ludwika. Dla nas i dla nich jest za pięć dwunasta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielką siłę i moc w naszym kraju ma Jerzy Owsiak. Jego powiedzonko "róbta, co chceta" rzucone tam kiedyś, nie wiadomo już nawet w jakim kontekście jest źródłem rozpasania i wypaczania charakterów młodych ludzi. Nic to, że tysiące księży, na tysiącu lekcji religii, na tysiącu kazaniach w tysiącu kościołach - nawołuje do przestrzegania dekalogu i wszelkich wartości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.