Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30509 miejsce

„Rockowa Droga Krzyżowa” on-line w komputerach i "komórkach"

W najbliższy piątek, 13 marca o godzinie 20, w parafii Dobrego Pasterza w Lublinie oraz on-line przez WWW i WAP, odbędzie się muzyczno - multimedialne nabożeństwo „Rockowej Drogi Krzyżowej” pod hasłem „14 przypowieści o człowieku”.

 / Fot. Renata Barańska - GumieniakPomysł „Rockowej Drogi Krzyżowej” zrodził się w Wielkim Poście 2003 roku i od tego czasu każdego roku przeprowadzanych jest od kilku do kilkunastu nabożeństw. Dlaczego „Rockowa Droga Krzyżowa”? Według pierwotnego pomysłu miała to być „mocna” oprawa muzyczna, skierowana głównie do młodzieży. Z czasem granie zmieniło swój klimat na bardziej akustyczny, nastrojowy, refleksyjny i znajduje odbiorców w każdym wieku, a zespół postanowił pozostać przy pierwotnym, rozpoznawalnym określeniu „rockowa”.

Pomysłodawcą, inicjatorem i wykonawcą „Rockowej Drogi Krzyżowej” jest powstały w czerwcu 2001 roku zespół "Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski.” (Mt 5,43-48) / Fot. Renata Barańska - Gumieniakrockowy BEJOTTE (B.J.T.), który swoją pełną nazwą „Być Jak Tata” - nawiązuje do Ewangelii wg św. Mateusza: „Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski.” (Mt 5,43-48)

BEJOTTE (B.J.T.) - „Być Jak Tata” / Fot. Renata Barańska - GumieniakNa „Rockową Drogę Krzyżową” składają się utwory muzyczne (wokal; gitary: akustyczna, elektryczna, basowa; harmonijka ustna, flet, dzwonki, instrumenty perkusyjne), utrzymane w nastrojowym klimacie, autorstwa zespołu BEJOTTE (B.J.T.) oraz multimedia (ruchome obrazy ilustrujące każdą stację). Rozważania napisał ksiądz Adam Bab, duszpasterz młodzieży Archidiecezji Lubelskiej.

Z inicjatywy Stowarzyszenia, działającego przy Parafii Dobrego Pasterza w Lublinie, gospodarza najbliższej Ruchome obrazy ilustrujące każdą stację / Fot. Renata Barańska - Gumieniakpiątkowej „Rockowej Drogi Krzyżowej”, zrealizowana zostanie Internetowa transmisja on-line nabożeństwa dla użytkowników komputerów i telefonów komórkowych.

Przekaz „na żywo” dostępny będzie pod adresem www.dobrypasterz.org i www.ittv.pl oraz mobilnie przez wap.dobrypasterz.org i wap.ittv.pl.

Więcej informacji o historii „Rockowej Drogi Krzyżowej” oraz zespole B.J.T. można znaleźć na stronie www.bjt.kdm.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.