Facebook Google+ Twitter

Rockowe Pożegnanie Lata w Płocku

Warto trzymać kciuki za sobotnią pogodę w Płocku. Właśnie 11 września, po raz piąty odbędzie się Płock Cover Festiwal

W sobotę, 11 września, do Płocka zawitają gwiazdy ciężkich brzmień. Po raz kolejny plaża nad Wisłą będzie miejscem, w którym spotkają się fani muzyki rockowej i metalowej. Impreza ta gromadzi osoby nie tylko z Polski. Podczas tego corocznego festiwalu wystąpiły już takie formacje jak: Blind Guardian, Therion, Slade, Uriah Heep, Acid Drinkers, Hunter. Co w tym roku czeka na przyjezdnych?

Festiwal rozpocznie o godzinie 18. Jelonek - jedyny polski wykonawca tego wieczoru. Następnie na scenie pojawi się norweska grupa muzyczna Sirenia, która będzie promować swoją najnowszą płytę. Kolejne chwile upłyną pod znakiem muzyki metalowej w wykonaniu przybywającego z Niemiec In Extremo. Zespół ten używa takich instrumentów jak harfa, czy dudy germańskie. W Polsce pojawi się po raz pierwszy. Na zakończenie wieczoru organizatorzy zaplanowali kolejną falę metalowej muzyki, którą dostarczy Edguy. Ta niemiecka grupa również nigdy nie była wcześniej w Polsce.

Program festiwalu jest oczywiście ważny, ale niezbędna jest również prawidłowa organizacja. W tamtym roku były spore "dziury" w komunikacji, dlatego też w tym roku organizatorzy zadbali o to, aby je załatać. W sobotę nie powinno być żadnych problemów związanych z dojazdem na festiwal, czy z powrotem do domu. Firma PPKS Polonus uruchamia specjalną linię w dniach 11 i 12 września. Cena karnetu za przejazd w obie strony to 30 zł. Autobus wyrusza z Dworca Zachodniego w Warszawie w piątek o godz. 14.30. Dojazd do Płocka (al. Jachowicza przy teatrze) jest planowany na godz. 17. Z kolei po festiwalu autobus odjeżdża o godz. 1.30, a w Warszawie będzie mniej więcej o godz. 4. Początkowo połączenie to miało prowadzić również do Kutna, ale w tej chwili nie jest to do końca pewne. Również Barakuda Bus umożliwia powrót z imprezy. O godz. 1 mają być podstawione busy. Dla uczestników, którzy nie mają w planach powrotu przygotowano pole namiotowe. - Oby noc nie była zbyt zimna - obawia się Kamil Szafraniec z Agencji IDO.

Festiwalowe koszulki, większa niż w tamtym roku scena, nowocześniejsze nagłośnienie i telebimy - to wszystko czeka na tegorocznych uczestników Rockowego Pożegnania Lata. Jak co roku, miłośnicy ciężkich brzmień mogą brać udział w festiwalu za darmo. Płock Cover Festiwal cieszy się dużym zaintersowaniem. W tamtym roku przybyło aż 15 tys. fanów. Trzeba przyznać, że jak na lokalizację festiwalu, to duża liczba. Ile osób będzie gościła w sobotę plaża nad Wisłą, pozostaje pod wielkim znakiem zapytania. Dodatkowo jest on powiększany przez kiepską pogodę. Miejmy jednak nadzieję, że ta jednak nie zawiedzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.