Facebook Google+ Twitter

Rockowy sposób wspierania chorych na SM, czyli SM Rock Fest 2010

23 października w Warszawie już po raz drugi odbędzie się koncert charytatywny zorganizowany z myślą o chorych na stwardnienie rozsiane. Będzie to dawka muzyki rockowej połączona z finansowym wsparciem cierpiących na tę ciężką chorobę.

 / Fot. materiały prasowe- Chcemy pokazać, że na SM chorują głównie osoby młode. Największa zapadalność na tę chorobę "dotyka" ludzi między 20. a 40. rokiem życia. SM Rock Fest to nie tylko możliwość posłuchania dobrego rocka, ale także okazja, by dowiedzieć się czegoś o SM - mówi organizator Artur Lityński. - Pierwsza edycja cieszyła się umiarkowanym zainteresowaniem. Być może dlatego, że nie było czasu na dobrą promocję tego koncertu - dodaje. Warto wspomnieć, że poprzedni SM Rock Fest odbył się na Małym Dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego.
W tym roku SM Rock Fest został dopracowany. Dużą rolę odgrywa lokalizacja sobotniej imprezy. Będzie ona miała miejsce w Centrum Promocji Kultury Praga-Południe przy ul. Podskarbińskiej 2. - Będzie więcej miejsca dla publiczności, ale także koncert odbędzie się na dobrze oświetlonej i nagłośnionej scenie - opowiada Lityński.

Na koncercie wystąpią zespoły: Dianoya, Noko, Czarny Kapelusz oraz The Pillowers. Jest to muzyka od blues rocka, przez metal aż po rock progresywny. - Rodzaj muzyki został podyktowany upodobaniami muzycznymi organizatorów - informuje pomysłodawca imprezy.
W przerwach między koncertami będzie organizowana loteria fantowa, gdzie każdy los wygrywa. - Prawdopodobnie dodatkowo w celu pozyskania dodatkowych środków będzie miała miejsce również aukcja - mówi Lityński. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie prawne i psychologiczne osób chorych na SM zrzeszonych z Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.