Facebook Google+ Twitter

Rocznica Bitwy pod Monte Cassino

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-18 13:24

W Katedrze Polowej Wojska Polskiego odprawiono mszę świętą w intencji żołnierzy poległych pod Monte Cassino. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele rządu, generałowie i weterani.

Dziś przypada 64. rocznica Bitwy pod Monte Cassino. Polskie walki pod Monte Cassino były niezwykle krwawe, w natarciu zginęło 924 żołnierzy, 2930 zostało rannych, a za zaginionych uznano 345.
Wikariusz generalny biskupa polowego, ksiądz pułkowinik Sławomir Żarski podkreślił, że żołnierze 2. Korpusu generała Władysława Andersa poświęcili dla wolności i własnego kraju, to co najcenniejsze własne życie. .
Ksiądz Żarski przypomniał słowa Ojca Świętego Jana Pawła II, który powiedział o żołnierzach II wojny światowej walczących na zachodzie, że "byli Polską wyrwaną z własnych granic i z własnych pobojowisk". Dodał, że bohaterskie czyny żołnierzy Generała Andersa były ignorowane przez władze komunistyczne, które nazywały ich "przeciwnikami niepodległości" Ksiądz Żarski przypomniał, że żołnierze 2. Korpusu musieli czekać na należne uznanie swoich czynów do 1989 roku.
Po Mszy świętej weterani złożyli kwiaty pod pomnikiem bohaterów bitwy znajdującym się w Parku Krasińskich w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.