Facebook Google+ Twitter

Rocznica katastrofy smoleńskiej. Plan obchodów w Krakowie

Główne uroczystości związane z rocznicą katastrofy smoleńskiej odbędą się w Warszawie, ale też w Krakowie. Najważniejszym punktem będzie msza św. w katedrze wawelskiej z udziałem Marty Kaczyńskiej oraz Sandry Saakaszwili.

Krzyż katyński pod Wawelem w dzień po katastrofie smoleńskiej / Fot. Maire, CC,http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Cracow_after_Polish_Air_Force_One_crash_07.jpg9 kwietnia 2011 r.
Prezydent Bronisław Komorowski, podczas krótkiej wizyty w Krakowie ma złożyć kwiaty na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu. Przy okazji weźmie udział w specjalnym pokazie filmu "Niepokonani" w reżyserii Petera Weira.

10 kwietnia 2010 r.
godz. 7.30 – 9.45: Około 1000 osób najpierw zgromadzi się na Rynku Głównym, a następnie przemaszeruje ul. Grodzką pod Krzyż Katyński. W godzinę katastrofy (8:41) zostaną włączone syreny alarmowe i rozbrzmiewać będą dzwony kościelne. Uroczystość odbędzie się pod honorowym patronatem Zuzanny Kurtyki, wdowy po b. prezesie IPN Januszu Kurtyce.

godz. 10.00: Mszę św. w intencji ofiar tragedii w katedrze wawelskiej będzie celebrował ks. kardynał Stanisław Dziwisz. Zabrzmi Dzwon Zygmunta. W uroczystościach ma uczestniczyć córka pary prezydenckiej Marta Kaczyńska, żona prezydenta Gruzji Sandra Saakaszwili oraz przedstawiciele wielu rodzin ofiar katastrofy. Wejście do katedry dla uczestników będzie możliwe wyłącznie od strony ul. Kanoniczej – przez Bramę Herbową. Msza św. będzie również transmitowana na telebimie ustawionym w pobliżu Krzyża Katyńskiego na pl. o. Adama Studzińskiego. Będzie to jedyna oficjalna uroczystość związana z rocznicą katastrofy smoleńskiej, w której wezmą udział przedstawiciele PiS.

15 kwietnia 2010 r.
Parlamentarzyści klubu PSL spotkają się w Krakowie przy grobie Wiesława Wody. Najpierw odbędzie się msza święta o godz. 16 w intencji zmarłych, później zaplanowano spotkania z rodzinami.

18 kwietnia 2010 r.
godz. 18:30: W Bazylice Mariackiej msza św. w intencji Pary Prezydenckiej i ofiar tragedii smoleńskiej. Po mszy św. koncert "10 kwietnia IN MEMORIAM", Bazylika Mariacka, Rynek Główny (telebimy). Po koncercie Marsz Pamięci pod Krzyż Katyński na placu im. ojca Adama Studzińskiego, złożenie wieńców, zapalenie zniczy, wiec. Organizatorami obchodów jest PiS oraz środowisko "Gazety Polskiej". W uroczystościach ma wsiąć udział m.in. Jarosław Kaczyński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ela
  • ela
  • 09.04.2011 12:17

powinno przyjść więcej ludzi niż tylko tysiąc. Mobilizacja Polacy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.