Facebook Google+ Twitter

Rocznica katastrofy smoleńskiej wkrótce. Planu obchodów nadal nie ma

 • Źródło: Polska
 • Data dodania: 2011-01-11 22:52

Jak podaje radio TOK FM, Kancelaria Prezydenta nie przygotowała jeszcze planu obchodów zbliżającej się rocznicy katastrofy prezydenckiego TU-154M. Chociaż do 10 kwietnia pozostało mniej niż trzy miesiące, nie opracowano nawet zakresu programu obchodu oficjalnych uroczystości.

 / Fot. Dziennik BałtyckiDla porównania, przygotowania do 30. rocznicy powstania Solidarności - 30 sierpnia 2010 r., prowadzono ze sporym wyprzedzeniem.

"Pierwsze rozmowy toczyły się na półtora roku przed obchodami, zaś właściwa organizacja rozpoczęła się po 30 czerwca 2010, kiedy dostaliśmy pieniądze z budżetu państwa. Wtedy mogliśmy zacząć podpisywać umowy z wykonawcami i ruszyć z technicznymi przygotowaniami" - mówi Alicja Mongird z Europejskiego Centrum Solidarności dla tok.fm.

"To nie jest tak, że w Kancelarii Prezydenta jest przygotowywany scenariusz obchodów, który będzie przekazany do konsultacji rodzinom. Nie. Prezydent uważa, że stanowisko rodzin jest podmiotowe w tej sprawie" - mówi doradca Prezydenta RP ds. historii i dziedzictwa narodowego Tomasz Nałęcz. "Mam głęboką nadzieję, że zbliżający się moment rocznicy katastrofy spowoduje, że stanowisko rodzin stanie się czytelne, że w ogóle się pojawi. Wtedy prezydent jest gotów wspierać wszelkie działania rodzin" - dodaje prof. Nałęcz.

 / Fot. Staszewski; CC 2.5,0; http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Tragedia_w_Smolensku_3.jpg&filetimestamp=20100507115525Część rodzin ofiar tragedii smoleńskiej stara się nie wywierać presji na Kancelarię Prezydenta w związku z obchodami. "Nie jestem tym, który będzie żądał od prezydenta kolejnych obchodów" - uważa Andrzej Bochenek, wdowiec po wicemarszałek Senatu Krystynie Bochenek. "Nie chciałbym, żeby to były obchody organizowane przez prezydenta i wymuszane przez rodziny. Potraktujemy to bardziej prywatnie. W Polsce co chwilę ktoś umiera, jest wiele tragedii. Nie zgadzam się z tym, by rodziny ofiar katastrofy traktować wyjątkowo" - dodaje Bochenek.

"Myślę, że najbliższa przyszłość przyniesie rozwiązanie, bo trudno będzie zajmować się kwestią organizacji obchodów w końcu marca" - dodaje prof. Nałęcz.

Radio TOK FM nieoficjalnie donosi, że również Kancelaria Premiera nie stworzyła planu obchodów rocznicy katastrofy prezydenckiego TU-154M.

Polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Aviator
 • Aviator
 • 13.01.2011 01:05

Panie Łukaszu
Nie będę protestował w redakcji, wystarczająco poznałem poglądy redaktorów, abym miał złudzenia, że efekt może być pozytywny.
Natomiast oparta na faktach krytyka pańskich poglądów będzie zapewne wycinana pod pozorem spamowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 13.01.2011 00:00

@Aviator,

proszę zgłosić swój protest do redakcji.

Jako że żyjemy w wolnej Polsce - Polacy mają prawo przez kilka miesięcy uczestniczyć w cyrku pod Pałacem Prezydenckim w centrum miasta z krzyżem w roli głównej, były premier kraju co miesiąc robi szopkę bo jak mówią jego najbliżsi spin doktorzy "ma do tego prawo", Macierewicz ma prawo do publicznego wypowiadania się "w imieniu wszystkich Polaków" i obrażania Prezydenta Polski - dlatego ja mam prawo nie zgadzać się z tym, co ty, drogi @Aviatorze, przyjmujesz za prawdę objawioną.

Może dlatego, że wiem, czym jest manipulacja, i wiem, że żalem, smutkiem, żałobą również można manipulować, zwłaszcza opinią publiczną. Zwłaszcza takimi jej przedstawicielami jak ty, który "łykasz" wszystko, co powie PiSland.

Przypominam - Ziobro kilka lat temu publicznie "skazał" doktora G. Puls Medycyny pisał niedawno, że pan doktor (podano nazwisko, ale nie pamiętam) wrócił już do pracy. Wszelkie zarzuty oddalono. A Ziobro nie przeprosił za wywołanie nagonki.

@Aviator, mniej "łykaj", więcej myśl głową.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aviator
 • Aviator
 • 12.01.2011 23:25

Panie Łukaszu co ta za język, obelżywy jakiś, bez szacunku, weź "pan " się w garść, po nauki do starszych, co to znaczy kobiety szanować, bo niestety nazwę "pana" nie obywatelskim, ale chamskim dziennikarzem, być dziennikarzem do czegoś zobowiązuje, naprawdę.
Stanowczo protestuję wobec czegoś takiego:
"Spokojnie, na pewno jeszcze zdążymy ułożyć wspaniały plan, który i tak będzie "urągał i obrażał pamięć" mężów wdów smoleńskich. Myślę, że za wcześnie dziennikarz z Polski The Times robi zadymę. Smoleńskie wdowy jeszcze zdążą zadymić nad tymi obchodami ;)) "

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 12.01.2011 10:30

Wkrótce, to będzie zadyma nad raportem, który ukazał się na stronie MAK.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 12.01.2011 10:28

W Polsce co chwilę ktoś umiera, jest wiele tragedii. Nie zgadzam się z tym, by rodziny ofiar katastrofy traktować wyjątkowo" - dodaje Bochenek.
Co w tym smutnego i niezrozumiałego?
Moze kancelaria prezydenta ma organizować uroczyste "miesięcznice" prze pałacem?

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 12.01.2011 09:44

Nie zgadzam isę, Pani Doroto, pozostało jeszcze 3 miesiące do rocznicy i do wydania kolejnych miliardów na "upamiętnianie smutku rodzin smoleńskich". Spokojnie, na pewno jeszcze zdążymy ułożyć wspaniały plan, który i tak będzie "urągał i obrażał pamięć" mężów wdów smoleńskich. Myślę, że za wcześnie dziennikarz z Polski The Times robi zadymę. Smoleńskie wdowy jeszcze zdążą zadymić nad tymi obchodami ;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Smutne to i niezrozumiałe.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aviator
 • Aviator
 • 11.01.2011 23:16

Z ostatniej chwili Najbardziej lubiany prezydent Polski, B. Komorowski, podejmie się patronowania obchodom rocznicy Tragedii Smoleńskiej pod warunkiem, że nikt Go nie wygwiżdże w czasie uroczystości, co otrzyma na piśmie w ramach zadośćuczynienia za wszelkie zniewagi jakich musiał zaznać niesłusznie, zaznaczam niesłusznie, ze strony podjudzonej tłuszczy, w czasie licznych uroczystości wcześniej organizowanych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.