Facebook Google+ Twitter

Rocznica katastrofy w Czarnobylu. Anarchiści protestowali w Poznaniu

W 25. rocznicę katastrofy w Czarnobylu odbyła się w Poznaniu manifestacja przeciwników energetyki jądrowej. Organizatorem protestu była poznańska sekcja federacji anarchistycznej Rozbrat.

1 z 14 Następne zdjęcie
Zdjęcie: "Elektrownie atomowe nie są i nie będą bezpieczne", to hasło przewodnie manifestacji. Fot. Łukasz Gdak
"Elektrownie atomowe nie są i nie będą bezpieczne", to hasło przewodnie manifestacji. Fot. Łukasz Gdak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Miałem na myśli badania opinii a nie sondy. Mam bowiem nadzieję, że badania op przeprowadzana są z zachowaniem określonych i wiarygodnych podstaw statystyki. Mam taką nadzieję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bobo
  • Bobo
  • 27.04.2011 16:15

A ja akurat natrafiłem ostatnio na sondę na portalu spolecznieodpowiedzialni.pl, gdzie ok. 3/4 ankietowanych opowiedziało się ZA pomysłem budowy takiej elektrowni w Polsce. Widać co instytucja, to inne wyniki. Ja osobiście w tej sondzie również zagłosowałem na tak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam też nadzieję, że protestowali nie tylko anarchiści, że idea niedopuszczenia do skażenia Polski atomem mieści się w większości polskich serc. Tak wskazują badania opinii.
Rocznica wybuchu w Czarnobylu jest przypominana rokrocznie przez IAN (http://www.ian.org.pl/)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof
  • Krzysztof
  • 26.04.2011 23:42

Na samych liniach przesyłowych tracimy w Polsce 35% energii elektrycznej. W przeliczeniu na jednostkę produkcji w Polsce przemysł zużywa 3 razy więcej prądu niż np w Niemczech. - Budujemy nowe linie, wprowadzamy normy oszczędzania energii dla przemysłu i już nam atomowa elektrownia nie jest potrzebna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tomaszu, pod Warszawą były niedawno nawet dwa reaktory. Ostał się jeden.
Nie będę Pana przekonywał do alternatywnych źródeł energii, ale wspomnę, że człowiek Tuska wskazywał, że zdecydowanie korzystniej byłoby usprawnić przesył prądu. Wyliczył, że dzięki temu Polska otrzyma zdecydowanie więcej energii niż z planowanej elektrowni atomowej. Mam na myśli byłego ministra Macieja Nowickiego. Własnie byłego. Takich "byłych" jest więcej.
Panie Tomaszu, Słońce daje Niemcom 17 tysięcy MW energii. To jest tyle co 4 planowane w Polsce elektrownie atomowe.
I w końcu, jako człek wykształcony, wie Pan dobrze, ile warte są słowa o całkowitym bezpieczeństwie czegokolwiek.
Niech mi jeszcze Pan wyjaśni Panie Tomaszu, jaki to rodzaj przemysłu Tusk ma zamiar rozwijać na naszej ziemi. Póki co za jego kadencji odnotowujemy spadek zużycia energii elektrycznej (rok 2009 do 2008 to spadek o prawie 5% - http://www.cire.pl/rynekenergii/podstawa.php?smid=207). Zwykle słyszałem od Pana Premiera, że zabiera się za modernizację państwa. Czyżby łączył tą modernizację z przemysłem ciężkim?
A Pamięta Pan, Panie Tomaszu tragedię w Czarnobylu? Bo ciekawe rzeczy Pan napisał w tej sprawie. Ja pamiętam. Pamiętam z Polski i RFN (bo w 3 dni po wybuchu tam byłem).
Zapraszam na film: http://video.google.com/videoplay?docid=-5384001427276447319#
i tekstu o tragedii: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Strach całkowicie nieuzasadniony. Ale jeśli ktoś przekona mnie do alternatywnego źródła energii to nie będę się upierał. Tylko proszę nie mówić o elektrowniach wiatrowych, wodnych czy słonecznych. To nie w Polsce. I zawsze powtarzam, pod Warszawą od kilkudziesięciu lat jest działający reaktor atomowy i jakoś nic się nie dzieje.

Dobra relacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.