Facebook Google+ Twitter

Rocznica Powstania Warszawskiego. Hercules rozrzuci ulotki nad stolicą

Specjalny przelot transportowca Hercules nad Warszawą przypomni mieszkańcom stolicy o rocznicy Powstania Warszawskiego. Chwilę przed godziną "W" samolot zrzuci 100 tys. ulotek zachęcających do uczczenia pamięci powstańców minutą ciszy.

Oprócz amerykańskiego transportowca C-130 Herkules, tego dnia specjalne loty wykona też siedem samolotów TS-11 Iskra z Zespołu Akrobacyjnego "Biało-Czerwone Iskry". Samoloty pozostawią na niebie smugi w barwach narodowych tuż po godzinie 17.

Herkules przeleci trasą Lotnisko Chopina - pl. Konstytucji - pl. Krasińskich, 15 minut przed godziną 17. Lot został zorganizowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Siły Powietrzne RP w ramach projektu "Godzina W - Lot Pamięci".

Na ulotkach, które rozrzuci amerykański transportowiec, będą informacje, przypominające o minucie ciszy o godzinie 17. Można będzie się z nich także dowiedzieć o roli sił powietrznych w Powstaniu Warszawskim.

Chciałbyś oddać hołd powstańcom, ale nie wiesz, gdzie się wybrać? Zobacz na mapce, które miejsca warto odwiedzić

- Chcemy oddać hołd powstańcom i przypomnieć warszawiakom, by o godz. 17, kiedy zawyją syreny, zatrzymali się i minutą ciszy uczcili tych, którzy 67 lat temu walczyli o wolną stolicę. To lot pilotów wolnej Polski w hołdzie tym, którzy o nią walczyli - stwierdził na konferencji prasowej Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Czytaj także:
Warszawa rozpoczyna obchody 67 rocznicy Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania Warszawskiego. Koncert "Spojrzenie wolności"

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 01.09.2011 13:35

lepiej niech hercules rzuci bombę na sejm i synagogę bo to jedna banda.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antypis
  • antypis
  • 02.08.2011 23:15

W związku z chamskim zachowaniem piso bolszewickiej chołoty na warszawskich Powązkach wzywam wszystkich których brzydzi takie zachowanie o wygwizdywanie oraz wybuczanie wystąpień polityków PiS .Zblizają się wybory więc okazji będzie dużo. Najbliższa okazja 10 sierpnia . Zbieramy się z trąbkami gwizdkami itp przed Pałacem Prezydenckim o godz 7,00 . Przyjdź lub poinformuj swoich znajomych

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.