Facebook Google+ Twitter

Rocznica rządu - podsumowanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-15 12:47

W Warszawie trwa Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej podsumowująca rok rządu koalicji PO-PSL.

Premier Donald Tusk za największy sukces swojego rządu uważa dokonania na polu polityki międzynarodowej. Koalicję PO-PSL określił jako "dobry i odpowiedzialny rząd na ciężkie czasy".

Przemawiając na Radzie Krajowej PO, premier podkreślił, że jego rząd poprawił relacje Polski z innymi krajami europejskimi. Jego zdaniem, poprzednia koalicja dążyła do skłócenia naszego kraju z najważniejszymi sąsiadami, w tym z Niemcami i Rosją.

Wśród sukcesów rządu PO-PSL premier Tusk wymienił także wycofanie wojsk z Iraku oraz zabiegi w sprawie pakietu energetyczno-klimatycznego.

Premier odniósł się także do polityki wewnętrznej. Za swój sukces uznał budżet na 2009 rok, który według premiera chroni polską gospodarkę przed skutkami światowego kryzysu finansowego. Premier przyznał, że rząd podejmuje również niepopularne decyzje, do których zalicza się projekt ustawy o emeryturach pomostowych. Zaznaczył jednak, że leży on w interesie emerytów i gwarantuje godziwą wysokość tych świadczeń.

Na potwierdzenie swoich słów przywołał statystyki, według których w ciągu roku urzędowania koalicji PO-PSL bezrobocie w Polsce spadło. Szef rządu zwrócił też uwagę, że od września więcej Polaków wraca do kraju niż z niego wyjeżdża. Co miesiąc wraca do Polski kilkadziesiąt tysięcy emigrantów - dodał premier.

Donald Tusk przekonywał także, że w ciągu ostatniego roku wzrosło w Polsce bezpieczeństwo. Liczba zabójstw spadła o 14 procent, kradzieży z włamaniem o 15 procent, a kradzieży samochodów o ponad 20 procent - powiedział premier.

Zdaniem Donalda Tuska, pracę i skuteczność rządu utrudnia opozycja. Jako przykład takich działań podał "straszenie pacjentów" prywatyzacją szpitali przez polityków PiS. Premier zaznaczył, że mimo tego sprzeciwu rząd znajdzie sposoby na reformy polskich szpitali.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.