Facebook Google+ Twitter

Rocznica śmierci Stalina

W piątek, w 57 rocznicę śmierci Józefa Stalina stronnicy Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej złożyli kwiaty i wieńce na grobie dyktatora.

Do manifestacji doszło na Placu Czerwonym w Moskwie. Uczestniczyło w niej kilkuset sympatyków i aktywistów Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej, w tym Giennadij Ziuganow - jej lider. W manifestacji brali udział również komunistyczni deputowani do Dumy Państwowej oraz do Moskiewskiej Dumy Miejskiej.

Kwiaty i wieńce nie zostały złożone jedynie w Moskiwie, ale też w innych miejsach w Rosji, związanych z życiem i działanością dyktatora - zapewnia członek frakcji parlamentarnej KPRF Władimir Kaszyn.

Rzecznik praw człowieka, Władimir Łukin wystąpił w piątek przeciwko zamiarom wywieszenia na ulicach Moskwy bilboardów, opowiadających o roli Stalina w czasie II wojny światowej. Plakaty mają się ukazać w czasie obchodów 65 rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. Wyeksponowane mają też zostać materiały obrońców praw człowieka.

Łukin jest zdania, że temat Stalina należy poruszyć na konferencjach naukowych, nie na ulicach i placach. Uważa, że temat wymaga poważnej dyskusji, podkreśla też, że "wojnę wygrała armia, naród".

Źródło: www.tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.