Facebook Google+ Twitter

Rocznica "Wujka" bez władz Solidarności

Władze Solidarności nie zostaną zaproszone na obchody 30. rocznicy pacyfikacji kopalni "Wujek" w Katowicach. Powodem takiej decyzji jest brak zaproszenia górników na tegoroczny zjazd w Gdyni.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Wujek_Coal_Mine_01.jpg&filetimestamp=20100304220010 Stanisław Płatek, przewodniczący Komitetu Strajkowego kopalni "Wujek" twierdzi, że dla obecnych władz krajowych NSZZ Solidarność bardziej wartościowymi gośćmi byli ci, którzy o Solidarność otarli się dopiero w 1989 r., a dzisiaj reprezentują Klub Parlamentarny PiS. W liście skierowanym do przewodniczącego Janusza Śniadka, Płatek zaznacza, że oni również nie będą pamiętać o Solidarności organizując obchody 30. rocznicy Pacyfikacji KWK Wujek, która przypada za rok 16 grudnia 2011 r.

Zdaniem przewodniczącego Komitetu Strajkowego kopalni "Wujek", zjazd Solidarności przypominał bardziej konwencję czy zjazd PiS. - Nie chodzi o mnie, nikt z "Wujka" nie był godny, aby się tam znaleźć, a było tam przecież dużo ludzi. Czym takim zasłużyli się dla Solidarności? Dlatego nie zaproszę władz Komisji Krajowej na obchody rocznicy pacyfikacji? - pyta przewodniczący.

Jak podaje serwis TVN24.pl Janusz Śniadek jest "zgorszony" tym, że nikt z władz "Wujka" nie został zaproszony na zjazd. Dodaje, że jest mu bardzo przykro. Twierdzi, że nie ma w tym jego winy, ponieważ listy gości przygotowywały regiony, a nie Komisja Krajowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 13.09.2010 13:57

Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść. Parafrazując słowa Kaczyńskiego - pan Śniadek powinien raz na zawsze odejść ze związku Solidarność.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ja Obywatel
  • Ja Obywatel
  • 13.09.2010 08:54

W Polsce to zupełnie naturalne, że zapomina się o tych którzy byli współtwórcami "Solidarności", zresztą nie tylko dot. to również innych organizacji i stowarzyszeń. Obecne władze zawsze sobie zapisują wszystkie ich zasługi i pragną aby po ich poprzednikach nie został nawet ślad. Co to za Przewodniczący związku, który po wybuchu skandalu mówi to nie ja to koledzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.