Facebook Google+ Twitter

Rocznica wypadku w Grenoble

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-22 10:14

Rodziny ofiar wypadku polskiego autobusu koło Grenoble odsłonią dzisiaj symboliczny pomnik poświęcony tym, którzy zginęli w katastrofie. Dokładnie rok temu jadący z Polakami autobus spadł w przepaść w miejscowości Vizille. Zginęło 26 osób, a 24 zostały ranne.

Rodziny ofiar a także niektórzy ranni przylecieli rano do Grenoble. Na miejscu będą uczestniczyć w uroczystościach rocznicowych.

Wszyscy, którzy przylecieli do Francji mają świeżo w pamięci wydarzenia sprzed roku, zwłaszcza pierwsze chwile po wypadku. - Najgorszy był moment niepewności, kiedy nie wiedzieliśmy, czy nasi bliscy przeżyli - opowiada wysłannikowi Polskiego Radia Oktawian, którego babcia zginęła, a mama została ciężko ranna.

To właśnie rodziny ofiar wpadły na pomysł, by w miejscu tragedii postawić pomnik, który będzie przypominać o wypadku. Granitowa tablica składa się z 26 cegiełek i stanie obok podobnej, postawionej na zakręcie w Vizille 35 lat temu po niemal identycznym wypadku belgijskiego autobusu.

Polacy chcą też podziękować francuskim lekarzom i ratownikom. - Opieka była bardzo dobra. Codziennie mam w sobie wdzięczność wobec lekarzy - podkreśla jeden z rannych, ksiądz Łukasz. Podczas uroczystości w prefekturze w Grenoble medale od przedstawicieli polskiego prezydenta dostanie około 50 osób, najbardziej zaangażowanych w ratowanie rannych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.