Facebook Google+ Twitter

Rodem z Bombaju - festiwal filmów z Bollywood

Pustynia. Opalony bohater zrywa z twarzy maskę królowej Anglii. Otwiera spadochron i znika z dachu. Z pociągu słychać krzyk rozpaczy. Zniknęły brytyjskie regalia. Tak zaczyna się "Dhoom: 2".

Plakat festiwalu filmów z Bollywood / Fot. Multikino.plW dniach 1-6 kwietnia 2008, w 11 Multikinach w Polsce, odbędzie się festiwal najpopularniejszych filmów z ostatnich lat, czyli BollywoodFestiwal.pl. W repertuarze znajdą się między innymi: "Dhoom: 2", czy świecący sukcesy w poprzednim roku "Chak The India!" z najlepiej zarabiającym, najpopularniejszym indyjskim aktorem - Shah Rukh Khanem.

Bollywood jest obecnie największą wytwórnią filmową na świecie, z budżetami filmów porównywalnymi z hollywoodzkimi produkcjami. Filmy z Bollywood cechuje ogromne poszanowanie tradycji, przy jednoczesnym ciągłym wprowadzaniu nowoczesnych elementów. Jest to wartość, jakiej zdecydowanie brakuje w kinie amerykańskim.
Shah Rukh Khan w otoczeniu fanek / Fot. EPA RAINER JENSEN Dostawca PAP EPA
Hitem tego roku, który serdecznie polecam, jest film "Om Shanti Om". Jego tematem jest miłość silniejsza niż śmierć, pragnienie sławy, krzywda i zemsta, a także dramatyzm odzyskiwania tożsamości i reinkarnacja.

Bollywood słynie także ze wspaniałej oprawy muzycznej. Obecnie z pierwszych miejsc list przebojów nie schodzi tytułowy utwór z filmu "Bhool Bhulaiya". Jego refren: "Hare Ram, Hare Ram, Hare Kriszna, Hare Ram" słychać na wszystkich ulicach Indii, czy to z samochodów, czy z domów, czy nawet kutrów rybackich. Wykonanie filmowe daleko odbiega od tego, jakie wykonuje kontrowersyjny w Polsce ruch
ISKCON.


"Starannie wybrany przez nas repertuar BollywoodFestiwal.pl składać się będzie z najeżonego efektami wizualnymi kina akcji, śmiałych obyczajowo masala movies, dynamicznych dramatów sportowych, epickich fresków historycznych czy wreszcie ultranowoczesnych obrazów ze zbiorowym bohaterem." - tak organizatorzy reklamują imprezę na swojej stronie internetowej

Ceny biletów:Shah Rukh Khan / Fot. EPA TIM BRAKEMEIER
- Normalne: Bilet 18 zł, karnet 60 zł;
- Ulgowe: Bilet 15 zł, karnet 50 zł (z kartą Multikinomaniaka lub kartą kredytową Multikina).

Serdecznie zachęcam do uczestnictwa we wspaniałej uczcie kolorowych obrazów i niesamowitych dźwięków, jaką są według mnie, niezaprzeczalnie filmy hinduskie. Nawet jeśli nie są to najświeższe produkcje.

Wszelkie dodatkowe informacje na temat festiwalu można znaleźć na stronach www.BollywoodFestiwal.pl, lub www.Multikino.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A może jakaś relacja?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.