Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32859 miejsce

Rodzi się nowy Festiwal? Country i Bluegrass nad Odrą

W najbliższą sobotę w Nowej Soli pierwsza w Polsce impreza promująca muzykę bluegrass i akustyczną odmianę country. Wystąpią goście z Niemiec, Czech i Słowacji. Program poprowadzi Korneliusz Pacuda.

Plakat promujący imprezę. / Fot. Jola Paczkowska– Jak narodził się pomysł zorganizowania takiego festiwalu? – pytam Artura Gustę, lidera nowosolskiego zespołu Czas na Grass, który będzie pełnił rolę gospodarza.

Artur Gusta: Pomysł na imprezę zrodził się dość prozaicznie. Początkowo planowaliśmy zaprosić tylko zespół bluegrass ze Słowacji – Grasscountry. Okazało się, że Grasscountry gra trasę z czeskim zespołem bluegrassowym Blue Gate i mogą przyjechać razem. Dyrektor Nowosolskiego Domu Kultury doradził, by postarać się o uzyskanie środków unijnych na organizację festiwalu i udało się.

– Kto ostatecznie wystąpi na festiwalu?

Countryband Drugstore – z Niemiec. Czechy reprezentować będzie zespół bluegrassowy Blue Gate – wschodząca gwiazda tego gatunku u naszych południowych sąsiadów. Słowację zaprezentuje – Grasscountry – współorganizator festiwalu Dobrofest, światowej sławy imprezy poświęconej gitarze dobro, odbywającej się w miejscowości Trnava, z której pochodzi wynalazca instrumentu. W skład tego zespołu wchodzą znakomici instrumentaliści. No i my – Czas na Grass – nowosolski zespół, który jako jedyny w Polsce wykonuje gatunek muzyczny bluegrass i new grass.

– Czy trudno było przekonać Korneliusza Pacudę do uczestnictwa w imprezie?

Z Panem Korneliuszem znamy się od wielu lat, bardzo często w sezonie artystycznym mamy przyjemność pracować wspólnie na tych samych imprezach i festiwalach muzyki country (np. Pikniku Country w Mrągowie). Wystarczył jeden telefon i bardzo chętnie zgodził się na poprowadzenie imprezy.

– Jakie nadzieje wiąże Pan z tym festiwalem?

Największą nadzieją, jaką wiążę z festiwalem, jest doprowadzenie do jego cykliczności. Bluegrass jest gatunkiem w Polsce zupełnie nieznanym, a na całym świecie odnosi triumfy, mamy nadzieję, że festiwal choć w niewielkim stopniu przyczyni się do jego popularyzacji.

– Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia.

Nad Odrą zapowiada się świetna zabawa z kowbojskim echem po drugiej stronie rzeki!
Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

O zespole Czas na Grass pisaliśmy też tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 27.09.2007 07:47

(+) Naprawde duzo sie u Was dzieje...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ghost Riders in The Sky z Blues Brothers 2000 ;-) lubię najbardziej z Grassu

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) To się zapowiada wspaniała zabawa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.