Facebook Google+ Twitter

Rodzic nr 1 i rodzic nr 2. "Matka" i "ojciec" znikają z amerykańskich paszportów

Amerykanie wycofują słowa "ojciec" i "matka" z kwestionariuszy paszportowych. Zastąpione zostaną one wyrażeniami neutralnymi płciowo - "rodzic 1" i "rodzic 2".

Amerykański departament stanu (odpowiednik naszego ministerstwa spraw zagranicznych), wprowadza zmiany dotyczące formularza danych paszportowych dla dzieci.

- Zamiana terminów "matka" i "ojciec" na neutralne płciowo "rodzic", umożliwi wielu różnym typom rodzin złożenie wniosku o paszport dla dziecka, bez poczucia, że rząd ich rodzin nie uznaje - mówi Jennifer Chrisler, dyrektor Rodzinnej Rady Równości.

Organizacja której przewodniczy pani Chrisler, która od wielu lat lobbowała za tym, by usunąć rzeczone słowa z kwestionariusza. - Nasz rząd musi zrozumieć, że struktura rodziny się zmienia i najlepsze co możemy zrobić, to wspierać ludzi, którzy wychowują dzieci w miłości - dodaje.

Nowe, neutralne pod względem płciowym wnioski paszportowe, zostaną wprowadzone w lutym br.

Źródło: FoxnewsWybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

teh
  • teh
  • 19.02.2011 08:34

Myślałem, że tylko w holandii może być źle. Coś mi się wydaje, że tylko Polska pozostanie "katolickim" krajem i nie będzie tutaj związków homoseksualnych. Ciekawe w ogóle, jak oni sobie zamierzają sprawić dzieci?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy nie lepiej napisać rodzice, bo kto ma być "1" a kto "2"?

Komentarz został ukrytyrozwiń
KrNi
  • KrNi
  • 09.01.2011 18:47

Poprawność polityczna mnie załamuje. Popiera się coś, co jest chore i wymaga leczenia. Dobrze, że ten rodzic1 i rodzic2 nie rozmnożą się sami, bo wtedy byłby niezły sajgon. Może tym dzieciom co zostaną adoptowane nie wyrządzą psychicznej krzywdy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.