Facebook Google+ Twitter

Rodzic nr 1 i rodzic nr 2. "Matka" i "ojciec" znikają z amerykańskich paszportów

Amerykanie wycofują słowa "ojciec" i "matka" z kwestionariuszy paszportowych. Zastąpione zostaną one wyrażeniami neutralnymi płciowo - "rodzic 1" i "rodzic 2".

Amerykański departament stanu (odpowiednik naszego ministerstwa spraw zagranicznych), wprowadza zmiany dotyczące formularza danych paszportowych dla dzieci.

- Zamiana terminów "matka" i "ojciec" na neutralne płciowo "rodzic", umożliwi wielu różnym typom rodzin złożenie wniosku o paszport dla dziecka, bez poczucia, że rząd ich rodzin nie uznaje - mówi Jennifer Chrisler, dyrektor Rodzinnej Rady Równości.

Organizacja której przewodniczy pani Chrisler, która od wielu lat lobbowała za tym, by usunąć rzeczone słowa z kwestionariusza. - Nasz rząd musi zrozumieć, że struktura rodziny się zmienia i najlepsze co możemy zrobić, to wspierać ludzi, którzy wychowują dzieci w miłości - dodaje.

Nowe, neutralne pod względem płciowym wnioski paszportowe, zostaną wprowadzone w lutym br.

Źródło: FoxnewsWybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

teh
  • teh
  • 19.02.2011 08:34

Myślałem, że tylko w holandii może być źle. Coś mi się wydaje, że tylko Polska pozostanie "katolickim" krajem i nie będzie tutaj związków homoseksualnych. Ciekawe w ogóle, jak oni sobie zamierzają sprawić dzieci?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy nie lepiej napisać rodzice, bo kto ma być "1" a kto "2"?

Komentarz został ukrytyrozwiń
KrNi
  • KrNi
  • 09.01.2011 18:47

Poprawność polityczna mnie załamuje. Popiera się coś, co jest chore i wymaga leczenia. Dobrze, że ten rodzic1 i rodzic2 nie rozmnożą się sami, bo wtedy byłby niezły sajgon. Może tym dzieciom co zostaną adoptowane nie wyrządzą psychicznej krzywdy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.