Facebook Google+ Twitter

Rodzice boją się szczepić dzieci

Lekarze biją na alarm: coraz więcej dzieci w Polsce nie jest szczepionych przeciwko chorobom zakaźnym. Rodzice takich dzieci nie zdają sobie sprawy, że brak szczepień może być ogromnym zagrożeniem dla życia ich pociech.

Česky: Matka a dítě. / Fot. Myles GrantCoraz więcej rodziców nie zgadza się na szczepienie dzieci. W niektórych szkołach rodzenia rozpowszechnia się pogląd o związku szczepionek z zachorowaniem dzieci na autyzm. Część z rodziców uważa również, że kalendarz szczepień jest zbyt "naładowany" lub sądzą, że szczepienia są prowadzone zbyt wcześnie. Kolejnym argumentem przeciwko szczepieniom jest ból, który odczuwają dzieci podczas zabiegu - informuje Życie Warszawy.

- Obecnie przebywam w Anglii i tu na szczęście szczepienia nie są obowiązkowe. Nie mam zamiaru szczepić Amelii przynajmniej do drugiego roku życia. Szczepionki czasem mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc. Bratanek mojego narzeczonego po szczepieniu zachorował na autyzm. Dziś ma 8 lat i rodzice ciągle borykają sie z tym problemem. To jest straszne. Znam więcej takich przypadków. Przecież szczepionki to bakterie. A co jeśli malusie dziecko nie ma odpowiedniej odporności, żeby to zwalczyć? Poza tym po co szczepić na świnkę, różyczkę itp? I tak większość dzieci przez to przechodzi - pisze jedna z użytkowniczek internetowego forum.

Informację o spadku wyszczepialności dzieci potwierdza najnowszy raport GUS. Z raportu wynika, że najgorsza sytuacja jest w przypadku szczepień przeciwko gruźlicy. Prawie 7 proc. noworodków nie jest szczepionych przeciwko tej groźnej chorobie, natomiast 3 proc dzieci do drugiego roku życia nie jest chronionych przez wirusowym zapaleniem wątroby typu B. Taki sam procent dzieci, nie jest uodpornianych przeciwko odrze, śwince i różyczce.

Zdaniem lekarzy, spadkowa tendencja szczepień to niebezpieczne zjawisko. Brak uodpornienia dziecka na gruźlicę zwiększa jego szanse na złapanie wirusa, który u małego dziecka może spowodować zapalenie opon mózgowych. Wirusowe zapalenie wątroby typu B może skutkować rozwojem marskości i rakiem wątroby.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 17.08.2010 15:09

Odkrycia Ludwika Pasteura pomogły zrozumieć dlaczego wiele osób chorowało; odkrycia biblisty Grzesia (autora tego tekstu) to potwierdziły: z powodu nadmiernego selekcjonowania żywności. Profesor uczył, że najlepszym sposobem uodpornienia się na choroby jest zjadać wszystko to co powodowało choroby; Ewangeliczny Jezus uczył, że to co do ust wkładano na zewnątrz wydalano bez szkody dla człowieka.

Biblijna (zdaniem Grzesia przekręcona) opowieść o wypędzeniu z raju też to potwierdza; przyjmując tłumaczenie jej przez autora tego tekstu powinno tam pisać: Bóg ostrzegł człowieka gdy porzucił (uciekł) raj, że wzgardzenie prochem (brudem) spowoduje iż będzie zlizywał ten proch (brud) z ziemi.

Jogini i wiele innych osób udowodnili, że można uodpornić się na wszystkie trucizny i inne pokarmy rzekomo szkodzące człowiekowi zjadając je na początku w małych ilościach do czasu przyzwyczajenia organizmu do takiego pokarmu.

Co jest prawdą o leczeniu i zapobieganiu chorobom?

Prawo zapisane w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.