Facebook Google+ Twitter

Rodzice dzieci niepełnosprawnych dostaną wyższe świadczenie. Rząd jest za

Donald Tusk zaproponował wzrost świadczenia dla rodziców dzieci niepełnosprawnych do wysokości 1000 zł netto. Miałoby ono obowiązywać już od 1 maja br. Opiekunowie odrzucili propozycję premiera, stwierdzając, że powinien się wstydzić. Oczekują wzrostu do wysokości płacy minimalnej.

 / Fot. PAP/Leszek Szymański1000 zł netto od 1 maja 2014 roku, 1200 zł netto od 1 stycznia 2015 roku - taką propozycję wczoraj Donald Tusk przedstawił opiekunom dzieci niepełnosprawnych. Premier obiecał także, że świadczenie to będzie stopniowo rosło, osiągając pułap płacy minimalnej w 2016 roku.

"Panie premierze, powinien się Pan wstydzić" - tak tę propozycję ocenili protestujący w Sejmie rodzice. Odrzucili ją i stwierdzili, że jeśli w ciągu 24 godzin premierowi udało się znaleźć środki na podniesienie świadczenia, to oni poczekają kolejną dobę i być może wtedy Tusk znajdzie rozwiązanie, które będzie ich satysfakcjonowało.

Premier powiedział, że zdaje sobie sprawę, że 1000 zł netto to dla opiekunów dzieci niepełnosprawnych za mało, ale w tej chwili nie jest w stanie zaproponować im nic więcej. "W Polsce ludzi poszkodowanych jest zdecydowanie więcej" - skwitował, tłumacząc, że jeśli da im tyle, ile chcą, jutro przyjdą do niego przedstawiciele innych grup społecznych, którzy również będą oczekiwali podniesienia świadczeń.

Rodzice dzieci niepełnosprawnych zapowiedzieli, że nie opuszczą gmachu Sejmu i że będą czekać nawet do Wielkanocy. "Nie mamy już nic do stracenia" - mówili.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Pan Marek Chorążewicz - jako lekarzowi radzę omijać sedno sprawy, bo jak się trąci (nawet bez dotykania), to dostaje się przez łeb od "wrażliwych" - vide komentarz pana BB z godz. 14.01.
Zamiast skomentować postawę Mularczyka, Dudy i Palikota - komentuje osobiste spojrzenie "niby człowieka wykształconego" i "niby lekarza"; ergo - klasycznie nawija makaron na uszy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żałosna szopka!

Jak Tusk "da", to będzie dobry chłop, bo dołożył... a jak nie da, to nie będzie miła serca ten bezduszny polityk PO.

Tymczasem, problem chyba nie leży w tym czy da czy nie da...?

Najgorsze w tym złożonym problemie jest to, że wszyscy wiedzą o co chodzi, ale z powodu poprawności politycznej, delikatności religijnej, empatii i innych określeń (których znalazłbym jeszcze parę...) będą się puszyć i zawijać makaron na uszy, nie dotykając sedna sprawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Najbardziej aktywna pani wykrzykuje, iż od 16 lat wychowuje...itd. Czy przez 11 lat wysokość świadczeń nie budziła jej sprzeciwu? (Tuska rozlicza za ostatnie 5 lat.)"

Lekarze też strajkowali, to co, wcześniej im nie było źle? Pielęgniarkom też coś nagle odbiło, że chcą więcej zarabiać? Niby człowiek wykształcony, niby lekarz, a takie głupoty wypisuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W obalanie Tuska przy pomocy niepełnosprawnych dzieci włączył się pan Duda. "Nikt was nie ruszy...!"
Wymagania matek rosną; jest już mowa o "okresie przejściowym" (?) w razie śmierci dziecka i o zasiłkach dla bezrobotnych. Wydaje się, że na naszych oczach powstaje nowy zawód : "matka dziecka niepełnosprawnego" .
To pociągnie za sobą specjalizację na poszczególne rodzaje upośledzenia, które uprawnią do dodatków specjalnych za szkodliwość i uciążliwe warunki pracy.

Najbardziej aktywna pani wykrzykuje, iż od 16 lat wychowuje...itd. Czy przez 11 lat wysokość świadczeń nie budziła jej sprzeciwu? (Tuska rozlicza za ostatnie 5 lat.)

Czy te kobiety nie widzą, do jakiego stopnia zostały przez "mularczyków" zamulone, zmanipulowane i do jakich celów ich protest służy?
Palikot: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wpadka-janusza-palikota-wczoraj-kazdy-mogl-zrobic-kariere/vpd9c
"– Wczoraj każdy mógł zrobić karierę. Szczególnie Dorota Gardias, za co ostro została przeze mnie ochrzaniona."...

Za co została ochrzaniona? Bo nie poszła basować matkom i "robić kariery"...

Zorganizowano w sejmie wyjątkowo ohydny spektakl szantażu moralnego i emocjonalnego, na której żerują wyjątkowo ohydne indywidua.

Przeglądam rożne materiały i jeśli ktokolwiek oburzy się na moja wypowiedź, to nie jestem osamotniona.
Trafiła się bowiem i taka wypowiedź:
"tes
22 marca o godz. 19:01
Pamiętajmy że taki protest w USA czy RFN zakończył by się wyaresztowaniem owych rodziców a odebrane im dzieci umieszczono by w rodzinach zastęczych lub ośrodkach opiekuńczych . Jest wiele cywilizowanych form protestu , ta przy użyciu własnych niepełnosprawnych dzieci jest dla mnie obrzydliwa zasługująca na potępienie . Ten protest mnie odrzuca , nie pozwala wykrzesać z siebie odrobiny emaptii dla ich niewątpliwego problemu ." (pisownia oryginalna, http://tocowazne.pl/v/rodzice-okupuja-sejm-maja-racje)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Premier rządu nie jest stroną w rozmowach z protestującymi matkami. Dzieci niepełnosprawne na terenie sejmu są narażone na brak opieki,to powinno zająć RPD i inne odpowiednie służby.Do protestu matek dołączył plankton polityczny i oto prawdziwy powód tych "ludzi".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ps. Oczywiście mam na myśli te 17 miliardów; bo pozostałe 4 powinny jednak iść na drogi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

HURAAAAAAAAA! Znalazłam 4 miliardy na socjal!

"Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Krakowie w 2022 r. mają kosztować 17 mld zł, czyli o 4 mld mniej niż zakładano na początku. Planowany budżet zmniejszył się, ponieważ ograniczono liczbę inwestycji w drogi - podaje Sport.pl. "

http://www.wprost.pl/ar/440893/ZIO-w-Krakowie-beda-tansze-Znamy-budzet/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polityka gospodarcza partii rządzącej przewiduje tracenia wielu miliardów euro np. na gazie łupkowym a oszczędzaniu kilku milionów na najbardziej potrzebujących.
Czemu się dziwić .
Widziały gały co brały.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja na miejscu Pana premiera w obliczu tragedii tych ludzi i zbliżających się wyborów nie kruszył bym kopi o różnicę 1000 zł netto a 1600 zł brutto. Brakującą kwotę ujął bym z budżetów sejmu, senatu i własnej kancelarii a ich księgowi nie zauważyli by nawet jakiegokolwiek ubytku .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.