Facebook Google+ Twitter

Rodzice nie chcą, by dzieci powtarzały testy gimnazjalne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-24 20:30

Rodzice dzieci z niepublicznego gimnazjum Fundacji "Dyslektyk", z którego wyciekły testy gimnazjalne, spotkali się z przedstawicielami władz oświatowych.

Wizytator szkół niepublicznych Ewa Lis poinformowała ich o decyzji Komisji Egzaminacyjnej dotyczącej unieważnienia dotychczasowych egzaminów. Zapewniły Zrobimy wszystko, aby uczniowie mogli się przygotować do egzaminu w czerwcu" - poinformowała rodziców Ewa Lis.

Rodzice nie zgadzają się taką decyzją i zapowiadają pisanie petycji w tej sprawie.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele mazowieckiego kuratorium. Wicekurator Mariusz Dobijański obiecał pośredniczyć między rodzicami a kuratorium.

Dyrektorka gimnazjum, w którym doszło do przecieku, przyznała, że otworzyła koperty z testami. Twierdzi jednak, że nie chciała ich upowszechniać. Drugiej kobiecie, która pracuje w gimnazjum jako sprzątaczka, postawiono zarzut współudziałania w przestępstwie. Wobec żadnej z kobiet nie zastosowano środków zapobiegawczych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 24.04.2009 21:07

I rodzice mają rację gdyż żadne dziecko nie może odpowiadać za wykorzystanie nadarzającej się "okazji" zwłaszcza że jak pokazują zebrane aktualnie informacje to dorośli całkiem celowo i z wyrachowaniem łamali zasady poufności tych testów.
Pani wizytator jeśli by miała odrobinę honoru ustąpiła by ze stanowiska na które się nie nadaje gdyż dopuściła by na tak odpowiedzialnych stanowiskach byli tak nieodpowiedzialni ludzie. Karanie dzieci za winy dorosłych jest niedopuszczalne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.