Facebook Google+ Twitter

Rodzice niepełnosprawnych dzieci manifestują przed Kancelarią Premiera

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-09 13:21

Przed Kancelarią Premiera manifestuje ponad 100 rodziców niepełnosprawnych dzieci. Protestujący domagają się między innymi podwyższenia zasiłków i zniesienia progu dochodowego, który daje uprawnienia do świadczeń pielęgnacyjnych.

Niektórzy rodzice przyjechali z chorymi dziećmi, inni z pustymi wózkami inwalidzkimi i zdjęciami swoich pociech. Główne hasło protestu brzmi "Samą miłością dzieci nie nakarmimy". Pikietujący domagają się zmian w systemie zasiłków.

Obecnie świadczenie pielęgnacyjne, przysługujące, gdy rodzic nie pracuje, wynosi 420 złotych. Od listopada będzie podwyższone o 100 złotych, jednak to i tak za mało. Jolanta Martyka z forum "Razem możemy więcej" powiedziała, że pikietujący już wczoraj wręczyli premierowi petycję z żądaniami. Uzyskali też obietnicę, że próg dochodowy świadczenia pielęgnacyjnego będzie zniesiony, jeżeli liczba osób, którzy stracili uprawnienia do tego świadczenia, nie przekroczy 6 tysięcy.

Dzisiaj rodzice złożyli w Kancelarii Premiera laurki namalowane przez dzieci. Ministrom finansów oraz pracy i polityki społecznej przekażą symboliczny koszyk jednogroszówek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.