Facebook Google+ Twitter

Rodzice niepełnosprawnych dzieci protestują pod Kancelarią Premiera

19 marca rozpoczął się protest rodziców dzieci niepełnosprawnych. Ich głównym żądaniem jest uznanie całodobowej opieki nad niepełnosprawnym członkiem rodziny za pracę. Domagają się również podwyższenia świadczenia pielęgnacyjnego.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellOgólnopolski protest odbywa się w Warszawie, przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Może potrwać nawet cztery dni. Jak podaje Nasz Dziennik podobne akcje będą odbywać się w innych miastach m.in. przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu.

Premier obiecał podwyższenie świadczeń w 2009 roku. Zmiany w systemie miały zostać wprowadzone w ciągu trzech lat. Rodzice niepełnosprawnych skarżą się, że słyszą ciągle te same obietnice. Podkreślają, że nie potrzebują słów rzucanych na wiatr, lecz konkretnej pomocy ze strony premiera.

Na portalu Wirtualna Polska czytamy jaki zasiłek na swoje pociechy dostają rodzice. Wysokość świadczenia na niepełnosprawne dziecko od ośmiu lat wynosi 153 złote. Kwota ta ma wystarczyć na zakup leków, specjalnego sprzętu do rehabilitacji oraz samo jej opłacenie. Większy zasiłek dostają rodzice, którzy rezygnują z pracy. Jednak i ta kwota nie jest zadowalająca. Osoby te otrzymują miesięcznie 620 złotych. Prezes Rady Ministrów, Donal Tusk deklarował wprowadzenie specjalnej ustawy od 1 stycznia 2014 . Miałaby ona za zadanie podwyższyć świadczenia na poziomie najniższej krajowej. Jedna z uczestniczek protestu oświadcza, że odbywały się rozmowy i konsultacje w tej sprawie. Nie ma natomiast żadnego rezultatu tych spotkań, bowiem przepisy nadal nie weszły w życie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Jestem facetem całkowicie szczęśliwym mimo,że niepełnosprawnym ,ale załamany tym co robi PSEUDORZĄD kraju . To znieważanie i lekceważenie inwalidów i ich opiekunów . Mam rente socjalną i zasiłek (wegetacyjny )w kwocie 153 zł. Mam za to żyć? Leczyć się ? Opłacać rachunki ? Nie liczę na cuda ? Bo niech nikt w nie nie wierzy . Nie politycy umożliwią godne życie dla niepełnosprawnych ,a jedynie prawdziwi rodzice i ich opiekunowie i w końcu sam BÓG . Politycy stając na pierestale władzy przestają czuć ból innych mimo ,że jednymi podpisami mogą zmieniać wiele . Zasiłek pielęgnacyjny 153 zł.i nie WOLNO mieć WIĘCEJ !! My niepełnosprawni jesteśmy kłopotem . Dla RZĄDU POLSKIEGO korzystniejsze byłoby zbudowanie zakładów KREMATORYJNYCH i ... wyszłoby taniej . Wierzcie mi . Jeśli PAN PREMIER podniesie w tym roku kwotę zasiłku pielęgnacyjnego (wegetacyjno-jałmużnego) to stanie się CUD ,pan PREZEZ RADYMINISTRÓW okaże się człowiekiem . Mieszkam jko inwalida w mieszkaniu bez łazienki i WC .Władze mojego miasta nic sobie z tego ie robią i ŻYJĘ .Pokutuje za inwalidztwo . Opiekuje się mną obcy -mój przyjaciel od 7 lat . Nie pracuje . Nie ma prawa do żadnej pomocy. Wegetuję !! O tym za ile żyją inwalidzi w Polsce powinien wiedzieć STRASBURG i nie tylko .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawem do zasiłku dla bezrobotnych, po świadczeniu pielęgnacyjnym, zająć się miała była Pabianicka poseł z SLD- ANITA BŁOCHOWIAK w 2007 roku, ale jak widać z marnym skutkiem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo dziewczyny!!! Mam propozycję- dodajcie jeszcze prawo do zasiłku dla bezrobotnych, po świadczeniu pielęgnacyjnym, to bardzo ważne...
Po śmierci syna zostałam bez pracy, dziecka i środków do życia nawet tych głodowych...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.03.2014 14:20

"Na szczaw! Ty szczurze! Na szczaw!" - skomplementowała w Sejmie posła Niesiołowskiego z partii mającej w nazwie przymiotnik "obywatelska" jedna z matek dziecka niepełnosprawnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Platforma nie zrobiła NIC."

Rząd PO prowadzi konsekwentną politykę od samego początku pierwszej kadencji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.03.2014 11:31

Wczoraj późnym wieczorem na TT posłanka Ligia Krajewska przekonywała, że rząd robi wszystko, żeby pomóc tym rodzicom.

Kilka godzin wcześniej w programie "Tak Jest" Tomasz Knapik zaprezentował obiecanki Tuska. Począwszy od 2009 roku.

Platforma nie zrobiła NIC.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elżbieto, a z kim mieli te dzieci zostawić?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po bankructwie tego systemu wskutek defraudacji i rozdawnictwa ukradzionych ludziom pieniędzy i tak przyjdzie kolejny mesjasz pokroju Hitlera i w imię "dobra wspólnego" rozwiąże ten problem w zdecydowany sposób.

Dobra katolicka nowina na dzisiaj:

"Kto został ojcem głupiego dziecka, ma z tego smutek; a ojciec dziecka nierozumnego nie weseli się."

Księga Przysłów, 17:21

Komentarz został ukrytyrozwiń

To zależy od niepełnosprawności .

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Rodzice dzieci niepełnosprawnych łącznie dostają ok 1200 zł?" A którzy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.