Facebook Google+ Twitter

Rodzice okupują szkoły na Warmii i Mazurach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-30 14:25

W Bogaczewie i w Kalniku (gmina Morąg) na Warmii i Mazurach rodzice okupują dwie szkoły podstawowe. Sprzeciwiają się w ten sposób decyzji o ich zamknięciu. W Bogaczewie rodzice spędzili w szkole już drugą noc. W pobliskim Kalniku rodzice rownież rozpoczęli całodobową okupację szkoły.

Decyzję o zamknięciu szkół radni z Morąga podjęli w środę. Od pierwszego września dzieci z Kalnika będą się uczyć w Łącznie, a z Bogaczewa w Morągu.

Rodzice protestujący w Bogaczewie zamierzają zorganizować początek roku szkolnego w okupowanej szkole. Boją się codziennych dojazdów i - jak mówią - braku akceptacji ich dzieci ze strony uczniów miejskiej szkoły.
Zdaniem burmistrza Morąga, Tadeusza Sobierajskiego, szkoły muszą zostać zamknięte, bo za mało jest dzieci w klasach. Według burmistrza nie ma tam również odpowiednich warunków do prowadzenia zajęć sportowych.
Grupa rodziców wspólnie z radnymi, którzy sprzeciwiali się zamknięciu szkół, złożyli w biurze prawnym wojewody zaskarżenie uchwały likwidującej obie placówki.

W ciągu siedmiu dni Rada Miasta musi przesłać przyjętą uchwałę do wojewody. Na ewentualne uchylenie uchwały radnych wojewoda będzie miał 30 dni. Jeśli tak postapi, z kolei radni będą mogli się odwołać od jego decyzji w wojewódzkim sądzie administracyjnym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.