Facebook Google+ Twitter

Rodzice wybierają designerskie smoczki

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-11-28 15:07

Kolor i wzór są zdaniem rodziców najważniejsze przy wyborze smoczka - wynika z badań firmy Baby Land, dystrybutora akcesoriów dla dzieci marki NUK w Polsce

Większość rodziców, wybierając smoczek dla dziecka ocenia przede wszystkim kolor i wzór na jego tarczy - odpowiedź tę wybrało aż 52 proc. spośród 575 rodziców ankietowanych przez firmę Baby Land, dystrybutora akcesoriów dziecięcych firmy NUK w Polsce. Ważne dla zdrowia czynniki, jak dopasowanie do jamy ustnej dziecka, czy kształt znalazły się na dużo dalszych miejscach (odpowiednio: 8 i 10 proc. badanych).

Alicja Szmigiel, ekspert firmy Baby Land podkreśla, że wpływu upokajacza na zdrowie i zgryz dziecka nie powinno się lekceważyć. – O ile noworodek nie ma żadnych nieprawidłowości związanych z budową języka czy podniebienia, najlepiej sprawdzi się smoczek o anatomicznym kształcie, przypominającym brodawkę piersiową – mówi.

Z badań wynika także, że aż 26 proc. rodziców ma w domu pięć i więcej smoczków, dlatego, że kupuje kolejne, by sprawdzić, który dziecko najbardziej polubi.
(Radosław Mikruta)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.