Facebook Google+ Twitter

Rodzicom bez ślubu trudno ochrzcić dziecko

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-11-13 10:53

Łódzcy kapłani odmawiają dostępu do sakramentu nieślubnym dzieciom. Przyczyna jest jedna: rodzice żyją w wolnym związku, którego Kościół nie akceptuje. Wczoraj potwierdziliśmy, że w łódzkich parafiach są niewielkie szanse na pierwszy sakrament dla dziecka ze związku nieformalnego. Dziennikarze odwiedzili sześć losowo wybranych kancelarii parafialnych, podając się za rodziców nieślubnego dziecka.

W każdej pytaliśmy o chrzest dla 1,5-rocznego Allana. Zaznaczaliśmy, że nie mamy ślubu kościelnego i nie zamierzamy go zawrzeć. Zdecydowana większość księży i pracowników kancelarii parafialnych wzburzonym głosem oświadczyła, że grzesznicy nie mają czego szukać w Kościele.

Najgorzej potraktowani zostaliśmy w parafii św. Alberta na Widzewie w Łodzi. - Nie ma mowy o chrzcie dla dziecka ze związku niesakramentalnego - ostro zareagował ksiądz. - Nie było czasu na ślub, a był czas na dziecko? - dodał tonem nie znoszącym sprzeciwu.

W trakcie rozmowy podkreślał, że jesteśmy grzesznikami. Patrzył ze zgorszeniem i pogardą. Zaproponował nam jednak rozwiązanie. - Dam chrzest, jeśli weźmiecie ślub albo się rozstaniecie. Samotna matka może bez problemu ochrzcić dziecko.

- To pana wina! Panu się nic nie stanie, a skrzywdzona kobieta zostanie sama z dzieckiem - grzmiał gniewnym tonem, patrząc na dziennikarza. - Był seks, ale nie było miłości. Na próżno nasz dziennikarz próbował przekonać księdza, że kocha swoją partnerkę.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Janina
  • Janina
  • 06.07.2011 23:40

Popieram panią redaktor Jadwigę Kowalczyk,chrzest zgodnie z tradycją I wieku był nie dla małych dzieci,ale ludzi z własnego wyboru.Prawdopodobnie wielu ludzi po 20 roku życia nie uczestniczyłaby w tej uroczystości.Nie jakość zadawala Kościół a ilość członków.Ma to odwrotny stosunek do duchowości,życzliwości.Ale to już naczelnego moralistę w Polsce ostatnio nie obchodzi,mamona z pogrzebów,zawarcia związków małżeńskich jest najważniejsza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof Krychniak
  • Krzysztof Krychniak
  • 30.06.2011 19:47

Wstyd za takich księży. Jezus nauczał miłości, przebaczenia, a ci, co szczególnie powinni żyć miłością do bliźnich pokazują swoje fochy... Czyżby się uważali za ważniejszych od Jezusa? Kpina z religii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A może pozostawić decyzje o chrzcie samemu dziecku? Córka mojej znajomej zdecydowała sie na to mając lat 20.
Byloby to bardziej zgodne z obycjem czasów Chrystusa - jezeli juz ktoś chce byc przypisany do wiary, niechby to robił wedle własnego rozeznania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To dziwne, księża wychodzą z założenia, że dziecko nie jest niczemu winne i nie wolno mu zamykać drogi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.