Facebook Google+ Twitter

Rodziców się nie wybiera

W Southampton, w Wielkiej Brytanii para gejów została rodzicami. Nie było by to niczym nadzwyczajnym, gdyby nie to, że jest to pierwsza w Wielkiej Brytanii para gejów, która ma dziecko dzięki matce zastępczej, spokrewnionej z jednym z nich.

Policjanci homoseksualiści zostali ojcami / Fot. London Lite 30.07.09Policjant Steven Ponder (l. 28) i jego partner Ivan Sigston (l. 43), opiekun psów w policji Hampshire, zaczęli się spotykać będąc jeszcze w poprzednich związkach małżeńskich z mężczyznami. Steven Ponder jest obecnie w trakcie rozwodu z Ianem Briggsem (l. 49), sprzątaczem, a Ivan Sigston stara się rozwieść z Steve’m Aylettem (l. 38), bankierem.

Jednak w pierwszym przypadku proces ten nie jest łatwy, gdyż Ian Briggs nie wyraża zgody na rozwód, zarzucając Stevenowi, że ich małżeństwo było oszustwem i został on pozostawiony przez swojego byłego partnera w długach. Poza tym Ian twierdzi, że nadal kocha Stevena i chciałby, aby ten do niego wrócił. Drugi z rozwodów przebiega w mniej burzliwej atmosferze, gdyż Steve Aylett chce szybkiego rozwodu. Pragnie on pozostawić złe wspomnienia za sobą i rozpocząć nowy etap w swoim życiu.

Obie pary poznały się przez internetową sieć dla gejów wiele lat temu. Połączyło ich zamiłowanie do psów. Cała czwórka zaprzyjaźniła się i byli oni nawet świadkami na swoich ślubach cywilnych, które odbyły się w 2007 roku. Jednak małżeństwa te przetrwały tylko kilka miesięcy, gdyż Steven i Ivan zaczęli mieć romans za plecami swoich mężów.

Pod koniec lipca tego roku wyszło na jaw, że siostra Stevena Ponder, Lorna Bradley (l. 31), urodziła miesiąc temu dziecko, które powstało przy użyciu spermy Ivana Sigston. Chłopcu nadano imię William i obecnie mieszka razem z parą policjantów w Southampton. Lorna Bradley jest mężatką i ma troje swoich dzieci. Jako zastępcza matka nie pobrała ona żadnej opłaty od swojego brata i jego partnera, gdyż jak twierdzi, urodziła to dziecko w imię „siostrzanej miłości”.

Jednak Ivan Sigston nie został zgłoszony jako ojciec dziecka w akcie urodzenia, dlatego on i jego partner Steven Ponder będą starać się teraz o adopcję Williama.

Źrodło:
London Lite

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 17.08.2009 23:21

Dla mnie związek małżeński to jednak mężczyzna i kobieta.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.08.2009 20:49

Telenowela jakaś...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skomplikowane...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.