Facebook Google+ Twitter

Rodzicu, pamiętaj o aktualizacji miejsca w żłobku

Rodzice, którzy zapisywali w 2010 roku swoje dziecko do żłobka, muszą pamiętać o aktualizacji miejsca w konkretnej placówce.

Rodzice, którzy chcą, aby ich dziecko było w dalszym ciągu na liście, muszą udać się do swojego żłobka i dokonać aktualizacji.

Jak wiadomo, lista dzieci oczekujących na przyjęcie do żłobka jest ogromna. Rodzice Dzieci w żłobku / Fot. Sasa1976 /Creative Commonsczekają nawet rok na wolne miejsce dla swojego dziecka, dlatego właśnie wnioski składają do kilku żłobków. Bywały i takie przypadki, w których wnioski złożone były aż do 14 placówek, podczas gdy możemy je złożyć maksymalnie do trzech żłobków. Właśnie z tego powodu potrzebna jest aktualizacja. Jej brak automatycznie wykreśla dane dziecko z listy oczekujących na przyjęcie do żłobka.

Już dzisiaj każdy żłobek prowadzi listę aktualizacji. Weryfikacja polega na potwierdzeniu przez rodzica, że ich dziecko nadal oczekuje na miejsce w żłobku. Musimy również zaktualizować dane we wniosku.

Wnioski oczywiście możemy składać przez cały rok, ale pierwszeństwo przyjęcia dziecka jeszcze na rok 2011/2012 mają dzieci, które jako pierwsze zostały zapisane w 2010 roku i zaktualizowały dane. Liczy się data złożenia wniosku u kierownika danej placówki. Rodzice mają na to czas do 14 stycznia. Wówczas lista zostaje zamknięta i sporządzana nowa, już ta właściwa.

Gotowe listy dla rodziców powinny być dostępne pod koniec stycznia, u kierownika danej placówki. Rodzice dzieci uczęszczających już do żłobka mają czas do 30 maja, aby zadeklarować pozostanie dziecka w żłobku na kolejny rok. Dlatego lista dzieci nowoprzyjętych, od września 2011 roku, zostanie podana najpóźniej do 15 czerwca 2011 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Poza tym pozostaje jeszcze kwestia opłacenia takiej niani. Owszem, będzie taniej jeżeli rodzice podzielą się w kosztach. Trzeba jednak zadać sobie pytanie, ile więcej taka niania sobie zażyczy. Przecież będzie miała pod opieką więcej dzieci, więc kwota wynagrodzenia raczej nie będzie na poziomie 2tys zl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Amelio całkiem niezły pomysł, ale nie wiem czy taka niania podjęłaby się opieki kilkoma dziećmi naraz

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście. Tym bardziej, że dzieci rodzi się coraz więcej i miejsc w żłobkach jest coraz mniej. W żłobku, do którego zapisałam swoje dziecko lista sięga 400. dzieci. Jak dobrze pójdzie, Mateusz dostanie się we wrześniu, a ja liczyłam na powrót do pracy w lutym, marcu. Teraz jestem w kropce. Prywatny żłobek to koszt rzędu 1500zł, podczas gdy państwowy kosztuje 200-300 zł

Komentarz został ukrytyrozwiń
Amelia
  • Amelia
  • 03.01.2011 16:03

A jak tak sobie pomyślałam o opiekunce zamiast przedszkolu.
Na stronie FAVORE.pl http://www.favore.pl/search/?q=opieka+nad+dzieckiem&sdescr=1&city=&pid=0&addr=&dist=50&lat=&lon=&ngc=1

jest kilka ofert takich niań. Ale mam taki pomysł. Mnie nie stać na opiekunkę, ale gdyby tak ze trzy czy 4 mamy skrzyknęły się i wynajęły taką opiekunkę to koszt byłby podobny do tego co w przedszkolu. Ktoś jednak musiałby mieć większe mieszkanie czy coś w tym rodzaju. I chyba tak ludzie też postępują, bo jak dziecko nie dostanie się do przedszkola, to przecież samego rodzice w domu go nie zostawią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zakłady pracy zatrudniające pow. np. 100 pracowników powinny mieć obowiązek zakładania tego rodzaju przyzakładowych palcówek przedszkolnych...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.