Facebook Google+ Twitter

"Rodzima kartka świąteczna" - rozstrzygniecie konkursu

Kartka świąteczna z okazji Szczodrych Godów zamiast Bożego Narodzenia lub z okazji Jarego Święta zamiast Wielkiejnocy?... Nie dostaniesz takich w żadnym sklepie... Wierni rodzimym słowiańskim tradycjom postanowili zadbać o to sami!

Jedna z nagrodzonych prac w ramach konkursu "Rodzima kartka świąteczna" / Fot. Stanislaw Swigon, licencja na warunkach zasad konkursu (wykorzystanie możliwe jedynie w celu informacji o wynikach konkursu)Zwycięzcą konkursu "Gniazda" na rodzimowierczą kartkę świąteczną (o którym na W24 pisaliśmy wczesniej tutaj) został Stanisław Świgoń. Cztery prace autora zostały najwyżej ocenione przez jury i uzyskały 9,4 pkt na 10 możliwych. Dalsze miejsca zajęli Justyna Osiecka (9,3), Klaudia Jankowska (9,2), Dominika Gaczorek (8,3) i M. Mazurek (7,3). W sumie na konkurs nadesłano 24 prace piętnastu autorów. Zwycięskie prace trafią na specjalną wkładkę w najnowszym numerze "Gniazda", umożliwiającą ich wycięcie i wysłanie jako tradycyjne karty pocztowe. Ich autorzy otrzymają zaś egzemplarze pisma ze swoimi pracami oraz dodatkowe nagrody ufundowane przez portal internatowy KulturaLudowa.pl, Rodzimy Kościół Polski oraz ZZW Słowiańska Wiara. Patronat kulturalny nad konkursem dodatkowo sprawował serwis internatowy pisma folkowego: Gadki z Chatki.

Jako, że poziom najlepszych prac był stosunkowo wyrównany i zadecydowały minimalne różnice ocen, zamiast nagrodzić (jak pierwotnie planowano) czterech autorów najlepszych prac, ostatecznie jury postanowiło wyłonić pięciu równorzędnych zwycięzców. Jednocześnie postanowiono rozszerzyć zakres konkursu i zamiast czterech najlepszych prac na jednej wkładce w ramach pisma Gniazdo, organizatorzy konkursu zdecydowali się na dodatkową wkładkę z najlepszymi pracami cyklu Stanisława Świgonia (na święta Jare, Kupalnockę, Dożynki i Gody). Tym samym w najbliższym numerze Gniazda zamiast czterech prac najlepszych autorów, dodatkowo będzie można znaleźć cztery prace o jednolitym stylu wykonania, obrazujące największe święta rodzime.

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!

Całkowitą niespodzianką dla jury okazały się natomiast prace dziecięce (nadesłane przez rodziców dzieci): Marceliny, czteroletniego Kuby i jedenastoletniego Juliusza. Wszystkie trzy zachwyciły nas swą kolorystyką i rozmachem, przez co postanowiono dodatkowo wyróżnić je nagrodami książkowymi, ufundowanymi w tym przypadku przez Rodzimy Kościół Polski oraz portal internetowy KulturaLudowa.pl.

Wszystkie nagrodzone prace w ramach serwisu Wiadomości24 prezentujemy w odrębnej galerii.


Organizatorzy jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękują i zapraszają w przyszłości do udziału w kolejnych konkursach, o których będziemy starać się informować na bieżąco...

Zobacz także: "Rodzima kartka świąteczna" - nagrodzone prace
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.