Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16035 miejsce

Rodzimy Kościół Polski - nowelizacja założeń

Rodzimy Kościół Polski, związek wyznaniowy nawiązujący do etnicznych wierzeń Słowian, opublikował w 2013 r. znowelizowaną i poszerzoną wersję swoich założeń.

Broszura programowa związku wyznaniowego, Rodzimego Kościoła Polskiego. / Fot. Ratomir WilkowskiRodzimy Kościół Polski, związek kontynuujący przedchrześcijańską wiarę Słowian, po przeszło 18 latach od swej rejestracji zaprezentował znowelizowaną i poszerzoną wersję swoich założeń. Broszurę programową, zawierającą podstawy teologiczne związku, a także jego statut, przedstawił w publikacji tradycyjnej jak również udostępnił do pobrania w wersji elektronicznej.

Rodzimy Kościół Polski, będący obecnie najstarszym funkcjonującym ugrupowaniem rodzimowierczym i uznawany za spadkobiercę wcześniej istniejącego „Świętego Koła Czcicieli Światowida”, dokonał rejestracji w MSWiA w 1995 r. Związek reprezentuje wyznanie henoteistyczne (będące formą politeizmu), silnie nacechowane panteizmem. Sam termin Kościół został w nazwie związku użyty wyłącznie w znaczeniu religijnej organizacji wyznawców i jej duchowieństwa. Więcej o samym związku jak i jego założeniach we wspomnianej wyżej publikacji, w przygotowanym do druku formacie PDF.

Rodzimy Kościół Polski: Statut - Historia - Założenia programowe - Kult - Etyka - Obrzędy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.