Facebook Google+ Twitter

Rodzina Jacksona: Wstrzymać wykonanie testamentu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-06 19:15

Rodzina Michaela Jacksona domaga się wstrzymania wykonania testamentu zmarłego piosenkarza w części dotyczącej jego majątku. Posiedzenie sądu w tej sprawie odbędzie się dziś w Los Angeles.

W testamencie z 2002 roku Król Popu przekazał cały majątek do specjalnego funduszu powierniczego rodziny Jacksonów. 40 procent zgromadzonych w nim środków ma przypaść dzieciom piosenkarza, kolejne 40 procent matce Katharine a pozostałe 20 procent fundacjom charytatywnym.

Zarządzanie funduszem powierzył swoim współpracownikom - prawnikowi Johnowi Branca oraz producentowi muzycznemu Johnowi McClainowi.

Adwokat rodziny Jacksonów zwrócił się jednak do sądu w Los Angeles o wstrzymanie zapisów testamentu, dotyczących kontroli nad majątkiem Króla Popu. Prawnik uzasadnił to koniecznością dokładnego zbadania wszystkich okoliczności związanych z powstaniem testamentu oraz roli jaka w ostatnich dniach życia piosenkarza odegrali jego współpracownicy.

Rodzina Michaela Jacksona chce też sprawdzić czy ujawniony w ubiegłym tygodniu testament jest jedynym, jaki napisał on przed śmiercią.

Dokładna wartość majątku Michaela Jacksona nie jest znana. W 2002 roku jego wartość oszacowano na co najmniej 500 milionów dolarów. Jackson miał jednak długi, które według niektórych źródeł mogły sięgać nawet 400 milionów dolarów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.