Facebook Google+ Twitter

Rodzina Kostków, gałąź lubelska, część III

Na swoich pierwszych wczasach, w 1971 r., poznaję Zdzisława Sadowskiego.

Tak wyglądałam po maturze / Fot. Elżbieta SadowskaNa bal przebierańców Zdzisław przygotował mi strój, on wystąpił jako włoski amant. Chodziliśmy razem na wycieczki i coraz lepiej się poznawaliśmy. Wkrótce całkowicie pochłonęła mnie nowa znajomość.

Zdzisiek, przystojny brunet z wąsikiem, był ode mnie starszy zaledwie o rok, też po maturze. Pracował w Stoczni Szczecińskiej jako technolog. Opowiadał mi o swoim niedawnym uczestnictwie w strajkach w Stoczni Szczecińskiej, w grudniu 1970 i styczniu 1971 r.

Po powrocie do Szczecina spotykaliśmy się bardzo często. Boże Narodzenie spędziliśmy w domu Zdzisława. W karnawale wybraliśmy się na bal z jego kolegą Jankiem Richertem i jego dziewczyną.

Bal przebierańców / Fot. Elżbieta SadowskaNa wiosnę wyeksmitowano nas z mamą z wynajmowanego mieszkania przy ul. Łokietka (główna lokatorka się wymeldowała). Po krótkim pobycie w hotelu PŻM, mama wychodziła zastępczy pokój w wielorodzinnym mieszkaniu przy ul. Śląskiej (przeprowadziliśmy się z jednego obskurnego miejsca do drugiego).

W lecie 1972 r., działając w ZSMP, załatwiłam nam międzynarodowy obóz ZSMP w Grall Militz koło Rostoku nad morzem. Obóz był prawie bezpośrednio nad morzem, tak że na plażę chodziliśmy tylko w strojach kąpielowych. Na trzeci dzień dowiedzieliśmy się, że kawałek dalej jest plaża naturystów. Z ciekawości wybraliśmy się z chłopakami na plażę, myśleliśmy, że zastaniemy ogrodzenie, a tam na granicy stał jedynie słupek z napisem "FKK".

Święta w domu Zdziśka / Fot. Elżbieta SadowskaPo jednej stronie słupka opalali się tekstylni, a po drugiej nagusy z dziećmi. Widoki były dla nas szokujące, szczególnie przy grze w siatkówkę, gdy mężczyznom dyndały przyrodzenia, a kobietom piersi. W każdym razie nie byliśmy przygotowani na takie widoki, jednak po jakimś czasie, ciekawość wzięła górę nad wstydem i weszliśmy na plażę.

Zobacz inne materiałyKomentarze (1):

Sortuj komentarze:

Lidia Rak
  • Lidia Rak
  • 08.12.2011 17:31

Widzę, ze nie zabrakło też zdjęcia z plaży nudystów!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.