Facebook Google+ Twitter

Rodzina Kostków, gałąź lubelska. Część V

W 1975 r. brat Zbyszek skończył 18 lat i zaczął spotykać się z dziewczynami.

Zbyszek na studniówce. / Fot. Elżbieta SadowskaNa wakacje brat Zbyszek przyjechał do Szczecina (mieszkał i uczył się w Lublinie). Na weekendy wyjeżdżaliśmy do Wełtynia, gdzie zakład pracy mamy, PŻM, miał swój ośrodek.

19 lipca1979 r. - Zbyszek (urodzony w Szczecinie) potwierdził istnienie gałęzi szczecińskiej w rodzinie Kostków, został ojcem syna Tomasza i musiał pomyśleć o ślubie.

Ślub Zbyszka. / Fot. Elżbieta Sadowska10 sierpnia 1979 r. - sąd rozwiązał małżeństwo mamy Zofii z ojcem Mieczysławem.

6 października 1979 r. - jesienią pojechaliśmy na spóźniony ślub cywilny brata Zbyszka z Jadwigą Zdzieszyńską, do jej domu rodzinnego do Barlinka. Zbyszek poprosił mojego męża Zdzisława, na świadka.

13 sierpnia 1980 r. (w przeddzień wybuchu strajków w Szczecinie) - wielkie wydarzenie, urodził się nasz długo oczekiwany syn Andrzejek. Musiałam zakończyć działalność społeczną, aby mieć więcej czasu na wychowanie syna. Zdzisiek przeżywał kolejny strajk w Stoczni Szczecińskiej (to już trzeci) i nie mógł mi nic pomóc. Jego kolega z biura, Marian Juszczuk, był wiceprzewodniczącym Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego w Szczecinie.

Nad morzem w Dziwnówku / Fot. Elżbieta SadowskaNa wieczorku tanecznym w Dziwnówku / Fot. Elżbieta SadowskaChrzest Jacka / Fot. Elżbieta Sadowska

W 1985 r. Zdzisław wyjechał na wczasy do Dziwnówka z Andrzejkiem, a na wkręta dołączył do nich brat Zbyszek z synem Tomkiem. Chłopcy nie chcieli wychodzić z wody. Na weekendy jeździłam do nich, bawiliśmy się świetnie. Mężczyźni szaleli na tych wczasach nieźle, dzieci kładli wcześnie spać, a sami balowali do rana.

Jesienią 1985 r. czekał nas jeszcze chrzest Jacka, drugiego syna brata Zbyszka Kostki, chrzestnymi byli siostra Jadwigi Dorota i mąż Zdzisław.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.