Facebook Google+ Twitter

Rodzina na swoim. Korzystanie z rządowego programu nieopłacalne?

Czy program "Rodzina na swoim" jest opłacalny dla przeciętnych kredytobiorców? Co oferuje kredyt preferencyjny w porównaniu z tradycyjnymi kredytami hipotetycznymi? Które banki mogą się poszczycić najkorzystniejszymi ofertami pożyczkowymi?

 / Fot. Tannerc Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 UnportedJak podaje Życie Warszawy, w niektórych bankach marże naliczane do kredytów z rządowymi dopłatami są wyższe od marż naliczanych w ramach standardowych kredytów hipotecznych. Oznacza to, że finalnie nawet pomimo rządowych dopłat kredyt zaciągnięty w ramach "Rodziny na swoim" może być mniej opłacalny.

Kolejną kwestią przemawiającą na niekorzyść "Rodziny na swoim", o której należy pamiętać są zbliżające się zmiany w przepisach rządowego programu. Czy w takim wypadku dobrym rozwiązaniem jest przyspieszenie podjęcia decyzji o ślubie? Należy pamiętać, że po nowelizacji przepisów osoby po 35. roku życia nie będą mogły skorzystać z rządowego programu. Warto także pamiętać o nowych limitach cen mieszkań, które zostaną niebawem wprowadzone. Tak więc jeśli wartość naszego wymarzonego mieszkania nie zmieści się w przyszłych limitach, dobrym pomysłem jest przyspieszenie ślubu i wzięcie kredytu przed modyfikacją przepisów.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcyJakie są aktualnie najbardziej opłacalne propozycje kredytów? Według Krzysztofa Oppenheima, doradcy finansowego Oppenheim Enterprise niezwykle korzystną ofertą poszczycić się może niemiecki Deutsche Bank.

Niezwykle intratną ofertę proponują także banki Pekao SA i Lukas Bank, jednak tylko w wypadku wkładu własnego kredytobiorcy w wysokości co najmniej 10 proc.

Karol Wilczko, analityk porównywarki finansowej Comperia.pl zauważa, że oferty banków: Deutsche Bank, Pekao SA, BNP Paribas Fortis i Eurobank są najbardziej rentownymi ofertami kredytów zaciąganych w ramach "Rodziny na swoim".

Tymczasem Michał Krajkowski, analityk Domu Kredytowego Notus zauważa, że oferty kredytowe zmieniają się niezwykle dynamicznie. Tak wiec przed podjęciem decyzji dobrze jest przeanalizować wszystkie aktualnie dostępne oferty.

Według Jarosława Sadowskiego, analityka w firmie Expander Advisors najniższą marżę można uzyskać w Euro Banku - zaledwie 1 proc. jednak tylko wtedy gdy dysponujemy wkładem własnym w wysokości 30 proc.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

fire
 • fire
 • 22.04.2011 17:24

Moim zdaniem oplacalne, sam mam ten kredyt, co prawda byly problemy ale np dla Getin bylismy na tyle wiarygodni ze sie udalo. 8 lat niskich rat to dlugi okres, a przynajmniej rata nie ulega zmianie

Komentarz został ukrytyrozwiń
anna
 • anna
 • 08.04.2011 22:32

powiem za markiem, teraz nie ma co samemu walczyc z bankami, od tego przeciez sa te wszystkie biura doradcze na rynku, idz do takiego typu open finance i ci pomoga we wszystkim, w wyborze, papierkowych sprawach. szybciej na pewno pojdzie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kmitas
 • Kmitas
 • 08.04.2011 08:18

Szkoda że Polak mądry po szkodzie. Marek gdybyś wiedział że upadniesz to byś usiadł. Taka rada pomoże ale decydującym się na kredyt teraz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek
 • Marek
 • 07.04.2011 16:00

Avi polecam odwiedzić doradcę finansowego to dużo ułatwi całe te formalności przynajmniej w moim przypadku tak było.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Avi
 • Avi
 • 06.04.2011 20:19

Już 3 tydzień walczę z bankami. A to taki papier a to tego brakuje jakby od razu nie mogli powiedzieć czego konkretnie chcą tylko co chwila muszę donosić. Bo analityk to lub tamto.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek
 • Mirek
 • 06.04.2011 11:31

Zgadzam się w pełni trzeba korzystać z tego programu póki jest taka możliwość, wystarczy tylko znaleźć odpowiedni bank!

Komentarz został ukrytyrozwiń
lucek
 • lucek
 • 05.04.2011 19:45

Nie moge zlego slowa o tym kredycie powiedziec, oczywiscie nie bylo latwo zalapac sie na program, ale z pomoca doradcy znalezlismy odpowiedni bank. 8 lat niskiej raty to wystarczajaca zacheta do tego aby sie zdecydowac na taki kredyt

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.