Facebook Google+ Twitter

"Rodzina na swoim". Nie będzie dopłat dla singli?

Od kwietnia 2011 roku z dofinansowania nie będą mogli już korzystać m.in. kupujący mieszkania używane. Rząd chce jednak jeszcze bardziej ograniczyć dostęp do kredytów: starać się o nie będą mogły tylko osoby do 35. roku życia. Minister finansów uważa, że dopłat nie powinni także dostawać single.

O zmianach w rządowym programie "Rodzina na swoim" już pisaliśmy: od kwietnia 2011 roku z dofinansowania nie będą już mogli korzystać m.in. kupujący mieszkania używane. Ograniczony będzie także limit cen mkw. lokalu pozwalający ubiegać się o dopłaty.

Rząd jednak chce jeszcze bardziej ograniczyć dostęp do kredytów: starać się będą o nie mogły tylko osoby do 35. roku życia. Minister finansów chce też, żeby dopłat nie dostali single. Rząd obiecywał to w 2010 roku, ale minister Rostowski uważa, że singli stać na własne mieszkanie bez pomocy państwa. "Spór będzie musiał rozstrzygnąć premier" - mówi "Metrze" pracownik Ministerstwa Infrastruktury.

Rząd planuje zlikwidować program w 2013 roku. W zamian za dopłaty do kredytów obiecuje mieszkania na wynajem, ale prawdopodobnie zainteresowani będą musieli sami zapłacić za ich budowę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Lukasz Romanowski
 • Lukasz Romanowski
 • 19.01.2011 12:18

Mnie zastanawia po co tyle sie mowilo o programie dla singli skoro wogole go nie bedzie...?!!
Wiele osob liczylo na pomoc z tego programu ale okazuje sie ze jej nie bedzie !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Agnieszka Żak
 • Agnieszka Żak
 • 19.01.2011 08:24

Ludzie, zrozumcie, że program "rodzina na swoim" z założenia nie może pomagać singlom! Państwo chciało zwiększyć liczbę dzieci. A wiadomo - pary nie chcą mieć dzieci, nie mając gdzie mieszkać (mówię o świadomym planowaniu rodziny). Skąd więc to oburzenie, że nie ma dopłat dla singli? Oni nie "leżą w interesie" państwa, który ma ujemny przyrost naturalny i ogromną dziurę budżetową... Trzeba się z tym pogodzić...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zwykle obywatelowi kłody pod nogi. Mieszkania komunalne nie, dopłaty nie. Mieszkania na wynajem oczywiście, z nigdzie na świecie nie spotykanym bałaganem prawnym i preferowaniem już majętnych. Fakt, wytworzył się u nas instynkt posiadania. Musimy mieć na własność dom, samochód, mieszkanie itp., itd. Dążenie obce zachodnim obywatelom. Oni mają zagwarantowaną stałość czynszów i opłat. Stałość umów bez względu na chimery właściciela. Wynajmującymi są banki, fundusze inwestycyjne i osoby prywatne. Istnieją stowarzyszenia pilnujące i regulujące zasady postępowania pomiędzy uczestnikami stosunku cywilno-prawnego. U nas dżungla. Najlepiej bez umowy i uczciwych rozliczeń. Najlepszy ten który da więcej i nie będzie żądał dowodów wpłat na rzecz dostawców mediów. A rząd się cieszy i ręce zaciera. Krzywa majętności rośnie. 100 na dwóch to zawsze 500 a 2000 już daje 1000. Tylko, że jeden dalej ma 500 a drugiemu wzrosło do 1500. Bezlitosna statystyka. Najważniejszy jest jednak liberalizm. Na pewno?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To ma być niby zachęta do zakładania rodziny? Rozsądny człowiek decyduje się na to dopiero wtedy, kiedy już jest "na swoim".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zdziwiony!!!
 • Zdziwiony!!!
 • 18.01.2011 13:04

Którego singla stać ??? prawie żadnego - wynajem 1500 zl miesiecznie - kredyt 1800 zł miesiecznie !!! Dlatego ten porgram był by pomocny a z to ze miniester Finansów wypowiada sie o tym ze on ma byc skasowany za 2 lata skąd moze wiedziec jaka bedzie sytuacja za 2 lata a nuz bedzie dobrze i uda sie go przedłuzyć

Komentarz został ukrytyrozwiń
HZ
 • HZ
 • 18.01.2011 12:30

Pan minister naoglądał się amerykańskich seriali, gdzie "single" mieszkają w domach na plaży i na uczelnię czy do pracy jeżdżą kabrioletami... Albo myli yappies, których się w "Lądku Zdroju" naoglądał z typowym samotnym Polakiem wynajmującym pokój, bo na kawalerkę wyłożyć 1400zł w stolicy nie opłaca się, a kredyt oznacza ok 2000zł miesięcznie.

Jak człowiek nie znający realiów danego kraju może być ministrem w tymże??? Wystarczy popatrzyć na medianę wynagrodzeń, żeby zorientować się, że polskiego singla nie stać na mieszkanie!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
jan nowak
 • jan nowak
 • 18.01.2011 12:22

Rząd zabrał bankom kasę z OFE to teraz im odda w szybkich kredytach i developerach

Komentarz został ukrytyrozwiń
Koza Waśki
 • Koza Waśki
 • 18.01.2011 12:03

Ani domu, ani pensji, ani rodziny!
Oto przyszłość młodych w Obecnej Polsce!

Komentarz został ukrytyrozwiń
niki
 • niki
 • 18.01.2011 12:00

jestem singielką no i raczej mnie nie stać na własne "m", ciekawe skąd mają takie dane... być może ze swojego środowiska...?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takiego, co zarabia 4 tys. raczej nie stać. Nie dostanie kredytu. Może ok 10 na rękę.
Ciekawe kogo nasz dzielny minister miał na myśli...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.