Facebook Google+ Twitter

Rodzina Olewnika domaga się powołania komisji śledczej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-09 19:22

Rodzina Krzysztofa Olewnika chce powołania sejmowej komisji śledczej, która zbadałaby nieprawidłości w śledztwie dotyczącym jego porwania i śmierci. Wniosek w tej sprawie został już złożony u marszałka Sejmu - poinformowała TVP Info.

Pelnomocnik rodziny zamordowanego Bogdan Borkowski powiedział, że bliskim Krzysztofa Olewnika zależy na wyjaśnieniu wszystkich mechanizmów zbrodni, a także ewentualnych powiązań sprawców z politykami. Jego zdaniem tylko komisja śledcza jest w stanie wyjaśnić tajemnicę śmierci Olewnika, gdyż miałaby dostęp do wszystkich materiałów, a nie tylko do wybranych.

Mecenas Borkowski ujawnił także, iż ojciec zamordowanego Włodzimierz Olewnik otrzymał wezwanie do Prokuratury Okregowej w Bydgoszczy w charakterze podejrzanego i prawdopodobnie zostaną mu postawione zarzuty. TVP Info twierdzi, że ma to związek z wydarzeniem w sopockiej prokuraturze, gdzie Włodzimierz Olewnik wdał się w szarpaninę z prokuratorem prowadzącym sprawę.

Krzysztof Olewnik, syn przedsiębiorcy branży mięsnej z Drobina w Mazowieckiem, został porwany w październiku 2001 roku. Porywacze zażądali od rodziny okupu. W lipcu 2003 roku przekazano im 300 tysięcy euro, lecz uprowadzony nie został wypuszczony. W śledztwie okazało się, że porywacze zamordowali go ze szczególnym okrucieństwem miesiąc po otrzymaniu pieniędzy.

Wczoraj Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał wyroki w sprawie uprowadzenia i zamordowania Krzysztofa Olewnika.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.