Facebook Google+ Twitter

"Rodzina szkołą miłości". W Krakowie o problemach współczesnej rodziny

Kryzys rodziny stał się faktem. Dostrzegając tę krytyczną sytuację, ONZ ogłosiła, iż rodzina powinna być przedmiotem niezwykłej troski i ochrony. O jej problemach mówić będą m. in. uczestnicy konferencji „Rodzina szkołą miłości. Nowa wizja pokoju i edukacji w dobie światowego kryzysu", która obędzie się 19 maja w Krakowie.

Wkraczając w trzecie tysiąclecie przeżywamy liczne dylematy i z obawą patrzymy w przyszłość zadając sobie pytania: Jakie wartości będą motywowały życie naszych społeczeństw, co będzie wyznacznikiem kultury tego milenium, co powinniśmy uczynić aby zbudować lepszą przyszłość, jak zatroszczyć się o dobro przyszłego pokolenia? W obliczu globalnie narastającego kryzysu obejmującego większość obszarów ludzkiego życia, dostrzegamy konieczność określenia prawdziwych przyczyn powstających konfliktów. Dostrzegając tak krytyczną sytuację ONZ ogłosiła w swoich celach milenijnych, iż rodzina powinna być objęta przedmiotem niezwykłej troski i ochrony.

Z uwagi na to, dochodzimy do wniosku że edukacja w sferze serca staje się najważniejsza. Rodzina jest przysłowiową „kolebką miłości“ staje się źródłem prawdziwej siły kształtującej charakter przyszłych rodziców, a także przyszłych przywódców.

Jedną z głównych misji UPF jest podejmowanie działań na rzecz osiągnięcia trwałego pokoju. Strategiczną formą tych działań jest wspieranie procesów pojednania, rozwiązywanie konfliktów międzynarodowych, rasowych i religijnych. W tym względzie nieodzowną jest jedność wśród przywódców politycznych i religijnych, ponieważ ze względu na posiadaną pozycję i mandat zaufania społecznego w sposób bardzo podmiotowy wpływają duchowo i fizycznie na społeczeństwa i narody.

Kiedy znikną towarzyszące temu bariery poczujemy że świat to jeden spójny organizm, jak wielka orkiestra, gdzie każdy naród jakże innym jest instrumentem, pragnącym wydać głos w harmonii z innymi. Takiego świata wszyscy pragniemy. Niech budowanie Kultury Pokoju Światowego dokona się z udziałem wszystkich uczestników konferencji, ponieważ razem stanowimy skarbnicę świadomości i mądrości narodowej- koniecznie przekazaną w służbie światu. Nadzieją wszech czasów jest zjednoczony Świat Pokoju i Miłości a rodzina Szkołą Miłości. Niech to motto nie będzie jedynie nadzieją, ale wyda rzeczywiste owoce w czasie trwania naszej konferencji.

W imieniu Międzyreligijnej i Międzynarodowej Federacji na rzecz Pokoju Światowego-Uniwersalnej Federacji Pokoju (UPF) zapraszamy na konferencję "Rodzina Szkołą Miłości. Nowa Wizja Pokoju i Edukacji w dobie Światowego Kryzysu", która obędzie się 19 maja. W sobotę o godz.15 w Sali konferencyjnej, Grand Hotelu przy ul. Sławkowskiej 5/7 w Krakowie.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.