Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

36491 miejsce

"Rodzina Wenclów" wkrótce w księgarniach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-12-14 09:29

"Rodzina Wenclów" to w założeniu autorki Leny Najdeckiej trzytomowa saga, będąca satyrą na obyczajowość współczesnej, polskiej klasy średniej. Pierwsza część cyklu pt. "Wspólnik" osadzona jest w realiach warszawskiego świata prawniczego.

Rodzina Wenclów / Fot. Materiały promocyjne"Rodzina Wenclów" to w założeniu autorki Leny Najdeckiej trzytomowa saga, będąca satyrą na obyczajowość współczesnej, polskiej klasy średniej. Pierwsza część cyklu pt. "Wspólnik" osadzona jest w realiach warszawskiego świata prawniczego. Rzecz dzieje się w 2006 roku, na tle rządzącej wówczas koalicji i specyficznej atmosfery tamtych czasów, swoistego "polowania na czarownice".

Rodzina Wenclów to doskonały, chwilami niezwykle zabawny obraz formującej się polskiej klasy średniej w jej naturalnym środowisku - kancelariach prawniczych, agencjach reklamowych i dużych korporacjach, wzbogacony celnymi obserwacjami jej komicznych zachowań o pierwotnych cech. "Próżność... To mój ulubiony grzech" - mówi w finale "Adwokata Diabła" John Milton.

Rodzina Wenclów to przewrotna powieść obyczajowa, pełna ironicznego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji, trzymających w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (26):

Sortuj komentarze:

Norbert Z
  • Norbert Z
  • 18.01.2011 15:02

Niech Pani napisze teraz o lekarzach pani Leno! Tam jest materiał! Tam jest pole do popisu! Korupcja, korupcja, oszustwa, intrygi!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Reżyser
  • Reżyser
  • 13.01.2011 13:48

Ja bym z tego niezły film skręcił:) Serio ! TYlko trzeba by trochę kasą sypnąć, żeby nie było typowo po polsku, na ubogo... Tu musi być mięsisty, piękny obraz !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan
  • Jan
  • 03.01.2011 10:43

Powieść wartościowa! Przemawiają do wyobraźni realistyczne portrety psychologiczne postaci. Realizm to pierwsza obok niezwykłej plastyki, uzyskanej drogą opisów i dyskretnie wplecionych w tok narracji monologów wewnętrznych bohaterów, cecha tych portretów.
Jeśli do tych zalet powieści dodamy płynną, barwną, konsekwentną narrację - mamy wytłumaczenie faktu, że po przeczytaniu kilku stron nie sposób odłożyć jej na półkę.
Świetna podstawa do scenariusza filmu!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ghosthead
  • ghosthead
  • 29.12.2010 14:25

Przeczytałem jednym tchem. To były te świetne dni, kiedy to człowiek codziennie tęsknił za wieczorem, żeby wreszcie zasiąść w fotelu, koc, herbata i lampka nad głową. Rewelacyjna lektura, trudno się oderwać. W zasadzie każdy znajdzie coś dla siebie. A to że książka jest "wciągająca" i mówiąc po prostu "świetnie się czyta" to dopiero najmniejszy z jej walorów. Są i dużo lepsze jej warstwy. Jak choćby studium psychologiczne postaci, sposób narracji, umiejętne osadzenie w naszych realiach, bez najmniejszego odcienia akademickiego moralizatorstwa, "kronikarstwa" czy psychologicznego "przynudzania". Jeszcze raz: REWELACJA! POLECAM! Czekamy na kolejne części! 6+ !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rychu Boticzella;)
  • Rychu Boticzella;)
  • 28.12.2010 16:32

Swojskie klimaty ! Rozpoznnaję pewne urocze i mocno balangowe miejsce na Mazurach !!! uuuchh, działo się tam, działo !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Myszka
  • Myszka
  • 27.12.2010 15:45

Super ksiazka, moim zdaniem najlepsza ze wszystkich, ktore ostatnio czytalam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Targowisko próżności
  • Targowisko próżności
  • 23.12.2010 17:21

Targowisko próżności w całej krasie, podoba mi się, fajnie opisane. Dobry styl ma ta laska, sama pewnie siedzi w korporacji !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zosia4 Przasnysz
  • Zosia4 Przasnysz
  • 21.12.2010 11:05

Wstyd trochę przyznać, ale dla mnie to wielki świat, to co przeczytałam... Właściwie to tylko sto z haczykiem kilometrów stąd, a jednak inna bajka. Fajna opowieść, choć na chwilę wyrwałam się ze swojego grajdołka, hi:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
skaruch
  • skaruch
  • 21.12.2010 11:01

ha, ha, haaaa ! na szczęście spółkę mam już za sobą !:))) poczytajcie sobie, jaka to świetna zabawa, jak ktoś was że tak powiem od tyłu....;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
mordo Ty moja !
  • mordo Ty moja !
  • 20.12.2010 22:41

Brrrrr... przypomniałem sobie mroczne lata Torquemady ! Naszego Ziorrry. Dobrze oddana atmosferka tamtych, tak nieodległych czasów. Nierozmawianie przez telefon, ogólne wk...wienie i obciach, jak się włączyło telewizor i tak dalej. Dobra książka, chociaż nie jestem prawnikiem. Skumałem "o co tam się rozchodzi":)