Facebook Google+ Twitter

Rodzina zmusiła Marokankę do poślubienia gwałciciela. Nastolatka popełniła samobójstwo

Nastolatka z miasta Tetouan w Maroku popełniła samobójstwo po tym, jak rodzina zmusiła ją do poślubienia nieletniego, który wcześniej ją zgwałcił. Brzmi nieprawdopodobnie? Zgodnie z marokańskim kodeksem karnym, mężczyzna, który poślubi zgwałconą kobietę, zostaje uniewinniony.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Autor: Steve Evans from India and USA (Morocco Woman in Blue) [CC-BY-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], undefinedJak informuje Gazeta.pl, w zeszłym miesiącu nieletni zgwałcił marokańską nastolatkę, za co trafił do więzienia. Rodzina sprawcy zaproponowała rodzicom dziewczyny, aby dzieci się pobrały. Dzięki temu, zgodnie z 475. artykułem marokańskiego kodeksu karnego, gwałciciel zostałby uniewinniony. Nastolatka popełniła samobójstwo.

To nie pierwszy taki przypadek w Maroku. W marcu 2012 r. 16-letnia Amina Filali, zmuszona do poślubienia gwałciciela, odebrała sobie życie, połykając trutkę na szczury. Jej śmierć rozpoczęła serię protestów i zapoczątkowała kampanię, której celem jest usunięcie artykułu 475. z marokańskiego kodeksu karnego.

Kontrowersyjny przepis zaczerpnięto z... francuskiego kodeksu karnego z XVIII wieku. W Maroku, kobieta która straci dziewictwo przed ślubem, jest napiętnowana i uważana za bezwartościową. Rodziny, które nie są w stanie utrzymać córki, często zmuszają ją do poślubienia gwałciciela.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Nie trzeba szukać egzotycznych dla nas krajów, tylko wystarczy rozejrzeć się "tu i teraz". To co tutaj opisałem, według mnie jest również dramatyczne, tym bardziej, że wszystko rozgrywa się obok nas. Dla niektórych głupota tradycji jest dużo ważniejsza od logicznego myślenia.

link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Makabryczny, archaiczny i bezsensowny zapis w ustawie. Stanowi on przykład, w jaki sposób zacofanie może przyczyną odebrania godności i życia drugiemu człowiekowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A na wczasy się jeździ i nic nikomu wtedy nie przeszkadza że się wczasuje w zacofanym kraju he

Komentarz został ukrytyrozwiń

Straszne 21 wiek ? a takie prawo i taka znieczulica w Maroko.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.