Facebook Google+ Twitter

Rodzinne czytanie - konkurs w Łodzi

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 152 w Łodzi odbył się I Szkolny Konkurs Rodzinnego Czytania „Rodzina czyta”, w którym o miano najlepszego czytelnika rywalizowali miedzy sobą dzieci i ich rodzice.

Każdą z klas I-IV reprezentowały 2-3 rodziny. Dzieci czytały samodzielnie wybrany i przygotowany fragment ulubionej książki, natomiast dorośli zapoznali wszystkich z mało znaną baśnią H. Ch. Andersena "Wielki wąż morski".

Popołudnie z baśniami / Fot. Piotr DrzewieckiPrzedszkolaki i uczniowie klas „0” czytali przygotowany w domu fragment wybranej książki. Zadanie dla uczniów klas I-III było znacznie trudniejsze, mieli oni bowiem do przeczytania dwa fragmenty lektury, z których jeden był im zupełnie nieznany. - Trzeba przyznać, że dzieci dobrze przygotowały się do konkursu, czytały płynnie i ciekawie. Jak każdy konkurs, również i to spotkanie zakończyło się rozdaniem nagród - książek oraz dyplomów i drobnych upominków wszystkim uczestnikom – mówi Anna Drzewiecka, nauczyciel nauczania zintegrowanego i pomysłodawczyni konkursu.Uczennice klasy IIIa czytają ulubione książki. / Fot. Piotr Drzewiecki

Autorski konkurs dwóch nauczycielek z SP 152 w Łodzi był jednym z elementów ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”, która trwa już w Polsce od 10 lat. Corocznie dołączają do niej czytające szkoły i przedszkola. W ramach akcji w Szkole Podstawowej nr 152 corocznie odbywają się różne spotkania i konkursy propagujące czytanie książek. W szkole gościło już kilku pisarzy: Joanna Papuzińska, Wanda Chotomska, Grzegorz Kasdepke, Kazimierz Szymeczko.

Konkurs "Rodzina czyta" / Fot. Piotr DrzewieckiW tym roku uczniowie klasy III a odwiedzili dzieci z pobliskiego Przedszkola Miejskiego 199 i czytali im ciekawe książki. W maju w szkole odbył się IV Międzyszkolny i Przedszkolny Konkurs Pięknego Czytania „Magia Słowa” oraz I Ogólnoszkolny Przegląd Rodzinnego Czytania, zaś w czerwcu „Popołudnie z baśnią”, podczas którego aktorzy łódzkich teatrów Jaracza i Pinokio czytali dzieciom baśnie oraz prowadzili warsztaty plastyczne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.