Facebook Google+ Twitter

"Rodzinne Spotkania z Teatrem Powszechnym". Tego jeszcze nie było. Sprawdź!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-09-05 18:15

Nowy cykl „Rodzinne Spotkania z Teatrem Powszechnym” rusza już 9 września. Podczas spektaklu oglądanego przez rodziców, dzieci, pod opieką wykwalifikowanych pedagogów, artystów i animatorów, wezmą udział w warsztatach plastyczno – teatralnych, które mają przybliżyć im magiczny świat teatru, uwrażliwić na estetykę oraz rozbudzić wyobraźnię i kreatywność.

 / Fot. .Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Ideą projektu, realizowanego przez Teatr Powszechny w Warszawie we współpracy
z Fundacją Atelier, jest zaproszenie rodziców i dzieci do wspólnego wyjścia do teatru.

Podczas spektaklu oglądanego przez rodziców, dzieci, pod opieką wykwalifikowanych pedagogów, artystów i animatorów, wezmą udział w warsztatach plastyczno – teatralnych, które mają przybliżyć im magiczny świat teatru, uwrażliwić na estetykę oraz rozbudzić wyobraźnię i kreatywność. Za pomocą środków plastycznych uzupełnianych elementami ruchu i gry aktorskiej, dzieci przyswoją wiedzę i pojęcia związane z teatrem i sztukami plastycznymi.
(Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 5-15 lat.)

Pierwszym spektaklem, który będzie można zobaczyć w ramach cyklu jest "Dzień Walentego", ze znakomitymi rolami: Elżbiety Kępińskiej, Joanny Żółkowskiej, Pauliny Holtz i Sławomira Packa - 9 września (niedziela), godz. 17.00. Zajęcia dla dzieci będą się odbywać przez cały czas trwania spektaklu.

Kolejne spotkanie już 16 września. Rodzice obejrzą spektakl "Kieszonkowy atlas kobiet", z udziałem m.in. Kazimierza Kaczora, nagrodzonego za rolę w tym przedstawieniu Feliksem Warszawskim.

W październiku odbędą się dwa kolejne spotkania: 21 października (niedziela), godz. 17.00 - Zbrodnia i kara, reż. Waldemara Śmigasiewicza
- 28 października (niedziela), godz. 17.00 - Nieskończona historia, reż. Piotra Cieplaka


Więcej informacji o spektaklach na stronie: http://www.powszechny.art.pl/?mod=spektakle
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.