Facebook Google+ Twitter

Rodzinne żale przyczyną strzelaniny w niemieckim sądzie. Dwie osoby nie żyją.

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-07 18:03

Rodzinny spór o spadek był powodem strzelaniny, do której doszło rano w budynku sądu w miejscowości Landshut w Bawarii - poinformowała miejscowa policja. Dwie osoby zginęły, a dwie zostały ranne.

 / Fot. EPA/ARMIN WEIGELJedną z ofiar jest 60-letni mężczyzna, który podczas przerwy w jednej z rozpraw otworzył ogień do jej uczestników. Druga to 48-letnia szwagierka sprawcy. Policja w Landshut wychodzi z założenia, że motywem działania sprawcy był spór o spadek, w który zaangażowanych było siedmioro członków rodziny.

Nie jest jednak jasne, co doprowadziło do eskalacji konfliktu. Według relacji policji, sprawca tragedii podczas przerwy wyciągnął rewolwer i zastrzelił szwagierkę. Ranił też dwie inne osoby, w tym adwokata kobiety. Następnie popełnił samobójstwo.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Jeden z krewnych przekazał policji list, który 60-letni mężczyzna miał napisać przed pójściem do sądu. Skarży się w nim na wieloletni terror ze strony innych członków rodziny i zapowiada zemstę. Policja zastrzega jednak, że najpierw musi sprawdzić, czy sprawca tragedii jest rzeczywiście autorem listu.

Mężczyzna miał od 1974 r. pozwolenie na broń i legalnie posiadał trzy pistolety. Premier Bawarii Horst Seehofer zapowiedział, że jego rząd zajmie się po świętach wielkanocnych nowelizacją przepisów regulujących posiadanie broni.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.