Facebook Google+ Twitter

Rodzinny dramat we wsi Załęcze pod Szczecinem

Matka z pięciorgiem dzieci mieszka w namiocie. Zbliżająca się zima może przynieść tragiczne skutki. Czy uda się ich uratować?

36-letnia Aneta Florczak wychowuje piątkę dzieci. Najmłodsze ma zaledwie 4 lata, najstarsze uczęszcza do gimnazjum. Mieszkają w ciasnym namiocie w ogrodzie, w którym nie ma żadnych warunków do normalnego życia. Początkowo znaleźli schronienie na strychu w domu obok, jednak matka kobiety, trzech synów i córka z chłopakiem podchodzili do tej sytuacji raczej niechętnie.

Trudna sytuacja pani Anety jest następstwem jej związku z konkubentem. Mieszkali w innej wsi, w gminie Maszewo. Mężczyzna nie dbał o dom i co gorsza - nadużywał alkoholu. Kobieta stwierdziła, że tak dłużej być nie może i wyprowadziła się. Mimo obecnej sytuacji - nie bierze pod uwagę powrotu do konkubenta, nie chce żeby dzieci znów przeżywały piekło.

Noce są coraz chłodniejsze...

Rodzina jest skazana na tragiczne warunki. Dzieci chodzą do szkoły, nie ma jak się uczyć. Namiot przemaka, potem gnije, nie pomagają żadne folie ochronne. Pieniądze, jakie gromadzi pani Aneta to zaledwie 1000 zł miesięcznie - alimenty, renta socjalna i zasiłki. Nie wystarczy, by sfinansować wszystkie potrzeby - zważywszy na rozpoczęty rok szkolny i niezbędne książki dla dzieci.

Ostatnia deska ratunku

Mirosława Bazarko - kierownik ośrodka pomocy społecznej w pobliskiej Starej Dąbrowie, mówi o wizycie pracownika socjalnego i sprawdzeniu warunków mieszkalnych Anety Florczak i jej dzieci. Twierdzi także, że gmina ma do dyspozycji dwa mieszkania. Są one jednak w dość opłakanym stanie i wymagają gruntownego remontu. Po jego przeprowadzeniu pani Aneta będzie mieć szanse na zakwaterowanie w jednym z nich. Kobieta martwi się jednak jeszcze innym czynnkiem - zbliża się zima, która może przynieść ze sobą dramatyczne skutki...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

No właśnie, dlaczego? W USA to byłoby nie do pomyślenia, niezależnie od tytułu własności do mieszkania. Chyba jakaś nowelizacja, by się przydała.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego zawsze wyprowadza się kobieta z dziećmi a pijak zostaje? Takich przypadków mamy w Polsce aż nadto :( ;(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.