Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19224 miejsce

Rodzinny Dzień Osób Niepełnosprawnych w Ostrowcu Świętokrzyskim

"Osoby niepełnosprawne w pełni są podmiotami ludzkimi z należnymi im wrodzonymi, świętymi i nienaruszalnymi prawami, które mimo ograniczeń wpisanych w ich ciało, stanowią jednak o szczególnym znaczeniu godności i wielkości człowieka".

Tak się bawili niepełnosprawni ze Stowarzyszenia Tacy Sami w ODS Malwa w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakTakim przesłaniem zaczerpniętym z encykliki "Laborem Exercens" Jana Pawła II rozpoczęła obchody Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, przypadającego na 3 grudnia, Joanna Francuz, prezes Stowarzyszenia "Tacy Sami" na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Ostrowcu Świętokrzyskim. - Wiele osób kieruje się w swoim życiu zacytowanym przesłaniem Papieża - Polaka i tych witam szczególnie serdecznie - kontynuowała pani prezes podczasNiepełnosprawni i ich goście podczas obchodów Światowego Dnia osób Niepełnosprawnych. / Fot. Krzysztof Krzak spotkania w Osiedlowym Domu Społecznym "Malwa" w osiedlu Stawki. Okazuje się, że osób, które w mieście działają lub wspierają działalność na rzecz osób niepełnosprawnych nie brakuje. Wśród nich znajduje się m.in. poseł Zbigniew Pacelt, którego na obchodach reprezentował dyrektor biura, Paweł Celebański, eurodeputowana Beata Gosiewska, która oddelegowała na uroczystości swoją współpracownicę, Agnieszkę Buras.

Zarząd Stowarzyszenia Tacy Sami na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Ostrowcu Świętokrzyskim; pierwsza od lewej: Joanna Francuz, prezes stowarzyszenia. / Fot. Krzysztof KrzakPodopieczni Stowarzyszenia "Tacy Sami" uhonorowali dyplomami osoby szczególnie zaangażowane i zasłużone w działalności na rzecz osób niepełnosprawnych. Wyróżnienia i podziękowania otrzymali: Mieczysław Libuda, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Tadeusz Mazur, Krzysztof Mikos ze swoimi wychowankami z ostrowieckiego Zakładu Poprawczego i Jan Jurasz, założyciel i pierwszy prezes Stowarzyszenia "Tacy Sami". Doroczne obchody Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych to także okazja do podziękowań ze strony prezes dla pozostałych członków zarządu stowarzyszenia, który tworzą: Barbara Żaczek, Bogumiła Lipińska, Edyta Śmieszek, Elżbieta Sadowska, Marian Dulęba i Milena Makuch. Ta ostatnia, najmłodsza w gronie osoba zastąpiła Danutę Klepacz, która po wielu latach zrezygnowała z pracy w zarządzie "Takich Samych".

Dla niepełnosprawnych wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia pod kierunkiem Ewy Jurkowskiej - Siwiec. / Fot. Krzysztof KrzakW imieniu gości z życzeniami i gratulacjami dla tytanów pracy dla dobra niepełnosprawnych, jakimi są członkowie zarządu wystąpili: Mieczysław Libuda, Agnieszka Buras, Paweł Celebański, Krzysztof Mikos ze swoimi wychowankami z Zakładu Poprawczego i rodzice podopiecznych. Z kolei dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim, Ewa Jurkowska - Siwiec wraz ze swoimi uczniami przygotowała dla niepełnosprawnych i ich gości program artystyczny. Wystąpił zespół wokalny Świętokrzyskie Bemolki pod dyrekcją pani dyrektor, Orkiestra Dęta pod dyrekcją Jerzego Kłonicy oraz akordeonista, Kamil Łukaszewski, uczeń Zbigniewa Swata. Gościem specjalnym uroczystości Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych był Święty Mikołaj, który oprócz prezentów przyniósł podopiecznym dobry humor i porwał ich do zabawy w rytm muzyki serwowanej przez DJ - a, Bartłomieja Szklanowskiego. Zabawa trwała przez kilka godzin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.