Facebook Google+ Twitter

Rodzinny półmetek wakacji w Ostrowcu Świętokrzyskim

Półmetek tegorocznych wakacji mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego mieli okazję spędzić na rodzinnym pikniku "Na Gutwinie jest fajnie!" zorganizowanym pod patronatem Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego.

Przybywających na festyn witali m.in. szczudlarze. / Fot. Krzysztof KrzakMiejscem kilkugodzinnej imprezy, która przyciągnęła prawdziwe tłumy ostrowczan było miejskie kąpielisko w dzielnicy Gutwin. Na zapewnienie wielu atrakcji dla każdego uczestnika pikniku złożył się wysiłek wielu ludzi i instytucji z Miejskim Centrum Kultury na czele. Głównym wydarzeniem była kolejna odsłona akcji "Bliżej teatru" zorganizowana przez TVP 3 Kielce i Radio Kielce. Znany z wielu ról serialowych (choćby jako Aleksander Radosz w "M jak miłość") Mariusz Zalejski wraz z Anną Kwaśniewską - Komorowską jako Dalmatino i Dalmatynka wystąpili w realizacji bajki Jana Jakuba Należytego "Dalmatyńczyki i 101 żartów", wciągając przy okazji najmłodszych do wspólnej zabawy podczas Anna Kwaśniewska-Komorowska i Mariusz Zalejski w spektaklu dla dzieci. / Fot. Krzysztof Krzakśpiewania i rywalizowania w konkursach. Magdalena Sitek z Teatru Radiowego zaprosiła najmłodszych w "Podróż do krainy dźwięków" polegającej na rozpoznawaniu dźwięków otaczającego nas świata.Nie bez udziału publiczności przebiegało także przedstawienie wrocławskiego Teatru Na Walizkach powstałego przed 11 laty z inicjatywy Anny Went, Łukasza Jędrzejczaka i Olega Yemceva. Zaprezentowany przez artystów spektakl "Beczka śmiechu" łączył w sobie elementy teatru, pantomimy i teatru ulicznego.

Poza wydarzeniami teatralnymi impreza "Na Gutwinie jest fajnie!" zawierała wszystkie elementy charakterystyczne dlaNa Gutwinie jest fajnie! / Fot. Krzysztof Krzak rodzinnych pikników rekreacyjnych. Była więc bogata oferta cateringu, bezpłatne dmuchańce (zjeżdżalnia, zamek, suchy basen) dla dzieci, a za odpłatnością wszyscy chętni mogli skorzystać z mobilnego pola do paintballa. Przez kilka godzin na plaży i na terenie kąpiliska uczestnicy festynu mogli uczestniczyć w grach, zabawach i konkursach przygotowanych przez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji we współpracy z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Odbył się turniej tenisa stołowego zorganizowany przez Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe "Winner"; wszyscy pełnoletni na ochotnika mogli spróbować jazdy w alkogoglach, które wywołują efekt jazdy w stanie nietrzeźwości; ratownicy z Warsztaty kreatywne Róbcie sobie dizajn. / Fot. Krzysztof Krzakostrowieckiego PCK przeprowadzali instruktaż udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebującym i prezentowali sprzęt ratunkowy; swój sprzęt pokazywała też straż pożarna i policja, która przeprowadzała m.in. znakowanie rowerów. Z kolei Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze zaprosiło do udziału w konkurencjach w cyklu "Rowerowa rodzinka", którego zwieńczeniem była wycieczka rowerowa po najbliższych okolicach kąpieliska. Dobrego humoru nie popsuła uczestnikom niedzielnego (31 lipca 2016 r.) festynu ulewa, która przeszła w godzinach wieczornych nad Ostrowcem Świętokrzyskim przerywając na jakiś czas dopływ prądu i cały festyn.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tyle atrakcji... pozazdrościć tylko :) Jak zawsze bardzo ciekawa relacja...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.